Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 7 maja 2019

Świetnie pływali na „Rawszczyźnie”

SKP Barakuda

W zawodach z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowało 597 zawodników z 90 klubów. Po ośmiu latach przerwy, 27 i 28 kwietnia br,. rozegrano je ponownie na ostrowieckiej Pływalni „Rawszczyzna”. Starachowice reprezentowało 12 młodych pływaków z SKP „Barakuda”.

Świetne wyniki odnotowali nasi w kategorii zawodników 15-letnich. Na 100 m stylem klasycznym Julia Ofman zajęła II miejsce, w motylkowym na tym dystansie II miejsca zdobyła Weronika Latała, a Julka powtórzyła sukces, zajmując również II miejsce na 100 m stylem klasycznym. III miejsce zajął natomiast w pływaniu 50 m stylem klasycznym Tomasz Kreczkowski, na IV ukończył dystans 100 m stylem klasycznym. W dziesiątce najlepszych zawodników są także pływacy Barakudy: Aleksandra Sierpień (IV miejsce, 100 m klasyczny), Weronika Latała (VII miejsce, 100 m dowolny), Julia Ofman (VII miejsce, 200 m zmienny), Tomasz Kreczkowski (VII miejsce, 200 m klasyczny), na VII miejscu uplasował się również Jakub Barański – 100 m stylem grzbietowym, a na 8. miejscu była na mecie Maria Jarzyna (100 m grzbietowy). Dziewiąte miejsca zajęli: Karolina Pocheć (50 m klasyczny), Hanna Stanecka (50 i 100 m grzbietowy), Jakub Barański (100 m grzbietowy), natomiast na 10. uplasowali się: Aleksandra Sierpień (50 m grzbietowy) Karolina Pocheć (100 m motylkowy) i Jakub Barański (200 m grzbietowy).

Zawody w Ostrowcu zakończyły rywalizację w edycji 2018/2019 Arena Grand Prix, a podsumowanie rozgrywek i wręczenie nagród odbędzie się  podczas Mistrzostw Polski Seniorów, które rozegrane zostaną na pływalni „AquaSfera” w Olsztynie od 15 do 19 maja br.