Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 7 maja 2019

Zwyciężali w Kołłątajowskim biegu

Juventa Kobex

Trzecią edycję Biegu do Serca Kołłątaja rozegrano na 10 – kilometrowej trasie Staszów – Wiśniowa, poprowadzonej malowniczymi duktami Lasów Golejowskich, 28 kwietnia br. Starachowicka Juventa Kobex wystawiła do rywalizacji 19 zawodników. Nie dali nikomu miejsca na podium.

Organizatorem biegu jest Urząd Miasta i Gminy i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie oraz Staszowskie Towarzystwo Amatorów Rekreacji i Sportu „Ruch – Sprawność- Zdrowie”. Jest ściśle związany z postacią księdza Hugona Kołłątaja, współtwórcy Konstytucji 3 Maja, którego serce spoczywa w Wiśniowej.

W biegu na 200 m (kl. I – III) podium zawładnęły zawodniczki Juventy Kobex. Wiktoria Smalec zajęła I miejsce, na drugim była Ania Jędrzejewska, a III należało do Amelki Wojtan. Wśród chłopców drugi na mecie na tym dystansie był natomiast Franek Wacławik.

Bieg na 400 m (kl. IV -VI) wygrała Zofia Dróżdż, wyprzedzając Noemi Basę, a na dystansie 600 m nasze dziewczęta znów zajęły całe podium. Na najwyższym stopniu stanęła Weronika Wojnar, Zuzia Dudzic na drugim a Monika Kardaś na trzecim miejscu. Mamy też zwycięzcę biegu na tym dystansie chłopców, bo wygrał go Kacper Zychowicz.

Dzielnie walczyli na trasie biegów również: Zuzia Wrona, Amelka Wrona (upadek), Daria Kułaga, Eliza Wzorek, Wiktor Więcaszek i Maja Banaszczyk.

(az)

Podium było tylko dla naszych