13.9 C
Starachowice
piątek, 5 czerwca 2020
Strona główna Aktualności Bezpłatna cytologia w ramach kampanii „Piękna, bo Zdrowa”

Bezpłatna cytologia w ramach kampanii „Piękna, bo Zdrowa”

Tegoroczne działania pod kątem walki z rakiem szyjki macicy prowadzone są w sześciu polskich miastach: Wrocławiu, Łodzi, Zabrzu, Chrzanowie, Warszawie i Starachowicach. W ramach akcji profilaktycznej kobiety mogą skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych – bez względu na wiek i termin pobieranej cytologii. Badania będą wykonywane w terminie od 13 maja do 14 czerwca 2018 roku.

To już X edycja kampanii społecznej organizowanej w celu zwiększenia świadomości Polek na temat profilaktycznych badań ginekologicznych. Tegoroczny przekaz nakierowany jest na dowartościowanie kobiet i ukazanie im powodów, dla których one i ich zdrowie są ważne.
W tym roku do badań profilaktycznych zachęcają mężczyźni. Ambasadorami jubileuszowej edycji są: Łukasz Konopka, Dawid Kwiatkowski, Cezary Pazura, Andrzej Piaseczny i Maciej Orłoś, a hasłem „Drogie Panie, Wasze zdrowie!” #ZDROWIEPAŃ.

„Mężczyźni mają duże możliwości na tym polu, żeby porozmawiać ze swoimi kobietami,
żeby namówić je do tego, żeby się przebadały.”
– mówi Andrzej Piaseczny, jeden z Ambasadorów kampanii „Piękna, bo Zdrowa” 2019. A my liczymy, że tak się stanie i mieszkanki powiatu starachowickiego skorzystają z badań profilaktycznych.

Cytologia będzie pobierana w Poradni Położniczo – Ginekologicznej (pok. 6) zlokalizowanej na parterze za Punktem Informacyjnym. Ze względu na ograniczoną pulę badań obowiązują zapisy.
Chęć uczestnictwa w akcji profilaktycznej należy zgłaszać telefonicznie pod numerem (41) 273-92-13. Zapisy prowadzone są wg. poniższego harmonogramu:

  • poniedziałek: 07:30 -15.05
  • wtorek:           07.30 -15.05
  • środa:           12.25 -19.00
  • czwartek:       08.30 -17.00
  • piątek:           07.30 -15.05

Terminy badania będą uzgadniane indywidualnie. Każda Pani, która skorzysta z badania, otrzyma upominek ufundowany przez sponsorów akcji.

Warto wiedzieć!

Z myślą o skuteczności profilaktyki, w ramach działań Organizacji Kwiat Kobiecości, powstała aplikacja – Niezapominajka, przypominająca o podstawowych profilaktycznych badaniach dla kobiet oraz ich partnerów. Aplikację można będzie pobrać za darmo w sklepach z aplikacjami.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Koronawirus

Koronawirus: od początku epidemii zakażenie potwierdzono u 181 mieszkańców naszego powiatu

W popołudniowym, czwartkowym (4 czerwca) komunikacie poinformowano o 4 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim. W naszym regionie odnotowano dziś łącznie 9 zachorowań.  Wśród...