Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 13 maja 2019

Amator cudzych posiłków

Zarówno gospodarz domu, jak i policjanci musieli być mocno zaskoczeni. W środowe (8 maja br.) popołudnie do jednego z domów w gminie Mirzec wszedł mężczyzna, który zasiadł do stołu i połakomił się na... zupę.

Właściciel domu był na piętrze i usłyszał, że ktoś chodzi po jego mieszkaniu. Gdy zszedł do kuchni, ku swojemu zaskoczeniu zauważył, że przy stole siedzi nieznany mu mężczyzna i je zupę przygotowaną dla jego rodziny. Przy nieznajomym na stole leżała również kiełbasa i mięso, które zostało wyjęte z lodówki.

65 – letni właściciel domu o zdarzeniu poinformował policjantów. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że nieproszony gość, to 46 – latek pochodzący z gminy Iłża. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowym tłumaczył, że wszedł do domu, ponieważ był głodny.

Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Okazuje się, że w przeszłości był już notowany za różnego rodzaju przestępstwa. Teraz odpowie za naruszenie miru domowego. Za tego typu czyn grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 1 roku.

(anzab)