Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 13 maja 2019

Portamento ze Złotym Dyplomem

Dwanaście chórów wystąpiło w II Konkursie i Festiwalu "Musica in Urbe" w Bydgoszczy. Zespół Wokalny Chóru "Portamento" z MDK w Starachowicach zdobył Złoty Dyplom.

Komisja oceniająca pod przewodnictwem prof. zw. dr hab. Janusza Staneckiego z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy przyznała nagrody w 4 kategoriach. Zespół Wokalny Chóru „Portamento” MDK zdobył Złoty Dyplom oraz dwa wyróżnienia specjalne: Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oddział w Bydgoszczy za wykonanie utworu kompozytora polskiego „Dobranoc” St. Moniuszki i kierownika Katedry Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej w Katowicach prof. dr hab. Aleksandry Paszek-Trefon w postaci koncertu w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz zwolnienia z opłaty akredytacyjnej w Międzynarodowym Konkursie „Gaude Cantem” w Bielsku-Białej. Nagrodę specjalną dla najlepszego dyrygenta odebrała natomiast Bożena Magdalena Mrózek.

W Zespole Wokalnym „Portamento” wystąpiły w bydgoskim festiwalu 27 – 28 kwietnia br.: Zuzanna Jasztal, Kinga Klepacz, Julia Lefek, Klaudia Wdowiarz, Alicja Surdy, Wiktoria Fudalej, Natalia Kosmala, Klaudia Tatarek, Wiktoria Cygan, Karina Tatarek, Julia Wolańska i Patrycja Juszczyk.

(az)

fot. MDK Starachowice