Strona główna / Informacje sportowe / Setki biegaczy na starachowickim półmaratonie

Setki biegaczy na starachowickim półmaratonie

  W Półmaratonie Starachowickim wystartowali biegacze z naszego miasta, okolicznych gmin i powiatów, także z wielu zakątków kraju. Wyruszyli z placu „Pod Skałami” na trasy w jednej grupie. Rywalizujący na dystansie 2 kilometrów robili „nawrót” na skrzyżowaniu Kopalnianej z Leśną, a pozostali biegali aż do Lipia.

„Dwójkę bez barier” ukończyło 47 zawodników. Z czasem 6 minut i 29 sekund wygrał 2 – kilometrowy bieg Robert Miodoński, tuż za nimi linię mety przebiegł Norbert Łojek, a trzeci był Kacper Zychowicz z KLKS Juventa Kobex. Jako szósta linię mety przekroczyła Weronika Wojnar. Lekkoatletka Juventy uzyskała czas 7 minut i 21 sekund wygrywając rywalizację wśród pań.

Maria Pytel liderką biegu

 Na dystansie 10 kilometrów triumfował Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik (32 minuty i 32 sekundy). Drugie miejsce ze stratą 23 sekund zajął Przemysław Szymanowski, natomiast III miejsce przypadło Marcinowi Wojtanowi z KLKS Juventa Kobex.  Najlepszą z pań na dystansie 10 kilometrów okazała się Maria Pytel, pokonała go w czasie 39 minut i 32 sekundy.

Dziewczyny na trasie

Rywalizację na dystansie 10 kilometrów ukończyło 126 uczestników, a w tym gronie nie mogło zabraknąć poruszającego się na wózku inwalidzkim Krzysztofa Korpika, który w niedzielę zaliczył kolejną sportową imprezę.

Zwycięzcy i organizatorzy

 Starachowicki półmaratonu ukończyło 160 biegaczy. Wygrał Rafał Czarnecki z Bliżyna, z czasem 1 godzina 18 minut i 31 sekund. Wyprzedził na mecie Damiana Kuterę (II miejsce i Tomasza Roszkowskiego (III miejsce). Kolejne dwa zajęli reprezentanci starachowickiej Juventy Kobex: Wojciech Jarosz i Michał Wojton. Najlepsza wśród pań była natomiast Lidia Czarnecka, żona lidera rywalizacji mężczyzn.

Też zaliczyły bieg

(az)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *