Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 13 maja 2019

Setki biegaczy na starachowickim półmaratonie

Pod patronatem GAZETY

W trzeciej edycji Półmaratonu Starachowickiego, organizowanego przez Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice, wystartowało prawie 400 biegaczy. Rafał Czarnecki wygrał dystans 21 km, Sylwester Lepiarz był pierwszy na10 km, a bieg na 2 km zakończył się sukcesem Roberta Miodońskiego.

W Półmaratonie Starachowickim wystartowali biegacze z naszego miasta, okolicznych gmin i powiatów, także z wielu zakątków kraju. Wyruszyli z placu „Pod Skałami” na trasy w jednej grupie. Rywalizujący na dystansie 2 kilometrów robili „nawrót” na skrzyżowaniu Kopalnianej z Leśną, a pozostali biegali aż do Lipia.

„Dwójkę bez barier” ukończyło 47 zawodników. Z czasem 6 minut i 29 sekund wygrał 2 – kilometrowy bieg Robert Miodoński, tuż za nimi linię mety przebiegł Norbert Łojek, a trzeci był Kacper Zychowicz z KLKS Juventa Kobex. Jako szósta linię mety przekroczyła Weronika Wojnar. Lekkoatletka Juventy uzyskała czas 7 minut i 21 sekund wygrywając rywalizację wśród pań.

Maria Pytel liderką biegu

Na dystansie 10 kilometrów triumfował Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik (32 minuty i 32 sekundy). Drugie miejsce ze stratą 23 sekund zajął Przemysław Szymanowski, natomiast III miejsce przypadło Marcinowi Wojtanowi z KLKS Juventa Kobex.  Najlepszą z pań na dystansie 10 kilometrów okazała się Maria Pytel, pokonała go w czasie 39 minut i 32 sekundy.

Dziewczyny na trasie

Rywalizację na dystansie 10 kilometrów ukończyło 126 uczestników, a w tym gronie nie mogło zabraknąć poruszającego się na wózku inwalidzkim Krzysztofa Korpika, który w niedzielę zaliczył kolejną sportową imprezę.

Zwycięzcy i organizatorzy

Starachowicki półmaratonu ukończyło 160 biegaczy. Wygrał Rafał Czarnecki z Bliżyna, z czasem 1 godzina 18 minut i 31 sekund. Wyprzedził na mecie Damiana Kuterę (II miejsce i Tomasza Roszkowskiego (III miejsce). Kolejne dwa zajęli reprezentanci starachowickiej Juventy Kobex: Wojciech Jarosz i Michał Wojton. Najlepsza wśród pań była natomiast Lidia Czarnecka, żona lidera rywalizacji mężczyzn.