13.9 C
Starachowice
piątek, 5 czerwca 2020

Dzień Ziemi

Obchodzony jest corocznie wiosną, a jego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizacją obchodów 7 maja br. w Szkole Podstawowej w Adamowie zajęła się nauczycielka biologii i chemii, Anna Wacińska.

Uczniowie klas 0 – VIII zgromadzili się w sali gimnastycznej. Pierwszym punktem programu był pokaz mody ekologicznej. Na „czerwonym dywanie” uczniowie prezentowali  fantazyjne stroje z surowców wtórnych, a później przyszedł czas na „eko – wynalazki”. Przedstawiciele poszczególnych klas pochwalili się przed jury niezwykłymi ozdobami i urządzeniami z recyklingu. Były lampki, „urządzenie karmiące” dla psa, organizery na biurka, mini – barek i wiele innych. Każde z nich działało prawidłowo i wypełniało swoją funkcję. W następnej konkurencji reprezentanci poszczególnych klas musieli zmierzyć się z ekologicznymi zagadkami. Znakomita większość udowodniła, że naprawdę dobrze przygotowali się do tego dnia, a rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatnie zadanie polegało na przygotowaniu zdrowych przekąsek. Były pyszne ciasteczka, sałatki, a także owocowe, kolorowe szaszłyki.

Komisja oceniająca:: Anna Wacińska, Edyta Chodzyńska i Paulina Kalista, miała problem z wyłonieniem zwycięzców, przy tak wyrównanym poziomie, ale – po długich obradach – zadecydowała, że pierwsze miejsce ex aequo zdobyły klasy VII i VIII. Drugie miejsce przypadło klasie V, a trzecie klasie IV. W grupie młodszych uczniów pierwsze miejsce przypadło klasie II, drugie zajęła klasa I, a trzecie klasa 0. Były też indywidualne wyróżnienia w kategorii strój ekologiczny. W klasach młodszych zdobyły je: Blanka Łucka, Gabriela Łucka, Natalia Jaroszek, Martyna Kwiecień i Nikola Gawarecka, a gronie starszych uczniów: Amelia Żaczek i Dominika Paprot. W kategorii eko – wynalazek w klasach młodszych wyróżnienie przypadło klasie II i klasie I za ciekawie wykonane lampki, natomiast największe uznanie w ocenie klas starszych zdobyły: mini – barek Emilii Góry, „urządzenie karmiące” dla psa Dominika Góry oraz robot Dawida Cholewińskiego.

Pomysłów na ekologiczne stroje nie brakowało

Nagrodzono młodych konstruktorów

Owocowe szaszłyki były pyszne

Jury punktowało i nagradzało

(az)

 

Poprzedni artykułWyśpiewali nagrody
Następny artykułKonstytucja ważna rzecz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Koronawirus

Koronawirus: od początku epidemii zakażenie potwierdzono u 181 mieszkańców naszego powiatu

W popołudniowym, czwartkowym (4 czerwca) komunikacie poinformowano o 4 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim. W naszym regionie odnotowano dziś łącznie 9 zachorowań.  Wśród...