Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 14 maja 2019

Filateliści z Mirca znów z nagrodą

W czasach, kiedy większość młodzieży spędza godziny przed komputerem, uczniowie z Tychowa Starego zbierają znaczki.

Są członkami Koła Filatelistycznego „Klaserek Ali” działającego przy Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Mirzec. W corocznych konkursach uzyskują wysokie noty i zdobywają nagrody.

Wojewódzki Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny ph.”Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej” podsumowano 27 kwietnia br. w Kielcach. Znakomicie zaprezentowali się w nim mirzeccy uczniowie. W starszej grupie wiekowej (szkoły średnie) Gabriela Pomorska z Tychowa Starego, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach zdobyła I miejsce i będzie reprezentowała województwo świętokrzyskie w finale, który odbędzie się w Lublinie w czerwcu br.

   W młodszej grupie wiekowej (szkoły podstawowe) III miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Kupczyka w Tychowie Starym: Wiktor Myszka (kl. VII), Damian Kawałek (VI), Daniel Myszka (V). Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Kupczyka w Tychowie Starym  Ala Bonio, która prowadzi koło filatelistyczne.

 

 

(az)