Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 14 maja 2019

Przygoda z Plastusiem

Mali wychowankowie Punktu Przedszkolnego "Słoneczko" w Starachowicach odwiedzili Bibliotekę dla dzieci "Plastuś".

 

Pani Monika przeczytała dzieciom czeską bajkę o dobrym i złym bracie, a przedszkolaki świetnie zrozumiały morał. Poznały też flagę Czech, układały ją z puzzli i zmagały się w zabawie ruchowej. Miały również możliwość samodzielnie wybrać książeczki, które zostały wypożyczone do przedszkola i dowiedziały się, jak działa biblioteka. Wszyscy obiecali, że przyjdą ze swoimi rodzicami, aby zapisać się do książnicy i móc wypożyczać lekturę do domu.

Nie jest to jedyny kontakt przedszkolaków z książeczkami i czytelnictwem. W bieżącym roku szkolnym „Słoneczko” przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, w ramach której dzieci mają do wykonania różne zadania, ale najważniejsze – na wszystkie miesiące – to wybranie misia z przedszkolnej kolekcji, nadanie mu imienia i zabieranie go do domu, by wspólnie z rodzicami „słuchał” wybranej przez dziecko bajki. Gościna ma być przedstawiona na obrazku o przeczytanej książce i wraz z misiem trafić znów do „Słoneczka”, by wrażeniami podzielić się z pozostałymi przedszkolakami.

Miś odwiedził już kilkakrotnie wszystkie domy naszych przedszkolaków. Wspólne czytanie książeczek jest w bowiem w placówce codziennym zadaniem. Wychowankowie przynoszą też własne ulubione książeczki.

Wiedzą że książka uczy

 

(E.T.)