13.9 C
Starachowice
piątek, 5 czerwca 2020
Strona główna W numerze Przygoda z Plastusiem

Przygoda z Plastusiem

 

Pani Monika przeczytała dzieciom czeską bajkę o dobrym i złym bracie, a przedszkolaki świetnie zrozumiały morał. Poznały też flagę Czech, układały ją z puzzli i zmagały się w zabawie ruchowej. Miały również możliwość samodzielnie wybrać książeczki, które zostały wypożyczone do przedszkola i dowiedziały się, jak działa biblioteka. Wszyscy obiecali, że przyjdą ze swoimi rodzicami, aby zapisać się do książnicy i móc wypożyczać lekturę do domu.

Nie jest to jedyny kontakt przedszkolaków z książeczkami i czytelnictwem. W bieżącym roku szkolnym „Słoneczko” przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, w ramach której dzieci mają do wykonania różne zadania, ale najważniejsze – na wszystkie miesiące – to wybranie misia z przedszkolnej kolekcji, nadanie mu imienia i zabieranie go do domu, by wspólnie z rodzicami „słuchał” wybranej przez dziecko bajki. Gościna ma być przedstawiona na obrazku o przeczytanej książce i wraz z misiem trafić znów do „Słoneczka”, by wrażeniami podzielić się z pozostałymi przedszkolakami.

Miś odwiedził już kilkakrotnie wszystkie domy naszych przedszkolaków. Wspólne czytanie książeczek jest w bowiem w placówce codziennym zadaniem. Wychowankowie przynoszą też własne ulubione książeczki.

Wiedzą że książka uczy

 

(E.T.)

Poprzedni artykułPrzedszkolaki zbierają książki
Następny artykułNa innych łamach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Koronawirus

Koronawirus: od początku epidemii zakażenie potwierdzono u 181 mieszkańców naszego powiatu

W popołudniowym, czwartkowym (4 czerwca) komunikacie poinformowano o 4 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim. W naszym regionie odnotowano dziś łącznie 9 zachorowań.  Wśród...