Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 14 maja 2019

Sportowcy Wikinga drugą drużyną w kraju

11 medali i II miejsce drużynowo, to dorobek naszych siłaczy w trójboju.

Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Juniorów do lat 20. rozegrano w dniach 27-28 kwietnia w Będzinie. Reprezentanci starachowickiego klubu Wiking wrócili z medalami i tytułami. Nadia Famulska  wywalczyła najwyższe podium w grupie juniorek do 16 lat (kat. 63 kg) i I miejsce open juniorek do 16 lat (66 kg), ustanawiając nowy rekord Polski w przysiadzie 110,5 kg i wyciskaniu 62,5 kg. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła również Julia Szwajnoch (72 kg), a Aleksandra Stasik zdobyła V miejsce wśród juniorek do 20 lat (kat. 72 kg).

Znakomicie zakończyli swój udział w mistrzostwach nasi juniorzy do lat 16. Wiktor Kolaja zajął I miejsce w kat. 83 kg, Dominik Mularski – miejsce I (kat. 83 kg) i II miejsce open, a Gabriel Ryś (kat. 93 kg), uplasował się na miejscu IV.  W grupie juniorów do lat 20 (kat. 66 kg) walczyli bracia Łukasz i Przemysław Derlatkowie i obaj pobili swoje rekordy życiowe w trójboju. Przemysław Derlatka zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20, a Łukasz Derlatka w tej samej rywalizacji – medal brązowy. Kolejni zawodnicy Wikinga (juniorzy do lat 20) zdobyli: Paweł  Wieczorek – VI miejsce (kat. 83 kg), Albert  Cieciora – II miejsce (kat. 83 kg), Kornel Maciąg – VI miejsce w kat. 93 kg, Wiktor Michalski – II miejsce w kat. 120 kg i Olek Efner – III lokata w kat. 120 kg.

Liderami rywalizacji weteranów zostali nasi zawodnicy. Eugeniusz Jeżewski zajął I  miejsce w grupie weteranów III (kat. 66 kg) ustanawiając nowy rekord Polski weteranów III w wyciskaniu 83,5 kg, a Rafał Lipka wygrał bój weteranów (kat. +120 kg), ustanawiając nowy rekord Polski weteranów I w przysiadzie – 277 kg i martwym ciągu – 286,5 kg.

Reprezentacja KSS Wiking Starachowice zajęła II miejsce drużynowo w kategorii mężczyzn do lat 20.