16.1 C
Starachowice
sobota, 11/07/2020
Strona główna Wieści z gmin Gmina Mirzec z nominacją

Gmina Mirzec z nominacją

Nagrodę podczas uroczystej gali w Centrum Kongresowym Targów Kielce odebrał wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn. Nagrody wręczała wojewoda Agata Wojtyszek, Wśród gości gali była wicepremier Beata Szydło, parlamentarzyści, przedstawiciele nagrodzonych samorządów, organizacji, stowarzyszeń i firm. Gwiazdą wieczoru był Piotr Cugowski.

Gmina Mirzec od wielu lat przykłada dużą wagę do działań na rzecz bezpieczeństwa. Szczególnie dużo różnorodnych projektów realizowanych było w 2018 roku, a największy z nich, to „Bezpieczeństwo pieszych w bezpiecznej gminie”, na który samorząd Mirca otrzymała 50.0000 złotych z rządowego programu „Razem Bezpieczniej”. Efektem są dwa aktywnych przejścia dla pieszych, w centrum Mirca oraz w sąsiedztwie szkoły podstawowej i przedszkola. W ramach tego samego projektu zorganizowano szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów szkół i osób dorosłych, przeprowadzono też lekcje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konkursy.

(az)

Poprzedni artykułPocałunki Pana Boga
Następny artykułStarachowicka antykomuna
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: w starachowickim szpitalu przebywa 46 pacjentów

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (10 lipca) komunikacie potwierdziło 265 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x