Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 20 maja 2019

Gmina Mirzec z nominacją

Jest w elitarnym gronie nominowanych do "Lauru Świętokrzyskiego" w kategorii "Działania na rzecz bezpieczeństwa". To nagroda za wiele działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa, które zostały przeprowadzone w 2018 roku.

Nagrodę podczas uroczystej gali w Centrum Kongresowym Targów Kielce odebrał wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn. Nagrody wręczała wojewoda Agata Wojtyszek, Wśród gości gali była wicepremier Beata Szydło, parlamentarzyści, przedstawiciele nagrodzonych samorządów, organizacji, stowarzyszeń i firm. Gwiazdą wieczoru był Piotr Cugowski.

Gmina Mirzec od wielu lat przykłada dużą wagę do działań na rzecz bezpieczeństwa. Szczególnie dużo różnorodnych projektów realizowanych było w 2018 roku, a największy z nich, to „Bezpieczeństwo pieszych w bezpiecznej gminie”, na który samorząd Mirca otrzymała 50.0000 złotych z rządowego programu „Razem Bezpieczniej”. Efektem są dwa aktywnych przejścia dla pieszych, w centrum Mirca oraz w sąsiedztwie szkoły podstawowej i przedszkola. W ramach tego samego projektu zorganizowano szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów szkół i osób dorosłych, przeprowadzono też lekcje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konkursy.

(az)