Strona główna / Aktualności / Kierowca wjechał w przystanek. Nastolatka w szpitalu

Kierowca wjechał w przystanek. Nastolatka w szpitalu

Do zdarzenia doszło przed godziną 8 rano w miejscowości Wilków w gminie Bodzentyn. Z ustaleń policji wynika, że na przystanku autobusowym, 15 – latka i 55- latka czekały na transport. Wtedy na prostym odcinku drogi powiatowej, 20 – letni mieszkaniec gminy Bodzentyn kierujący samochodem osobowym marki volkswagen, najprawdopodobniej stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w przystanek potrącając stojące tam kobiety.

Kierowca został poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Był trzeźwy. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Do lecznicy trafiły również 55-latka oraz 15-latka. Starsza z poszkodowanych kobiet doznała złamania nogi. Stan młodszej określany jest jako ciężki.

15-latka przebywa w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Wymagała transfuzji krwi, potrzebne jest jej więcej. W zbiórkę  zaangażowało się wielu mieszkańców Bodzentyna, którego jest mieszkanką. Na swoim profilu facebookowym o pomoc 15-latce apeluje też Dariusz Skiba, burmistrz miasta i gminy Bodzentyn.

– Ubolewamy, że tak groźny wypadek wydarzył się na terenie naszej gminy. To dziecko jest naprawdę w bardzo ciężkim stanie i mocno trzymamy kciuki, aby dziewczynka wyzdrowiała. Dlatego apeluję do wszystkich mieszkańców, ale nie tylko, o duże serce i pomoc. Wystarczy oddać krew, by Angelika otrzymała wielką szansę – napisał burmistrz, Dariusz Skiba.

(anzab)

fot. OSP Bodzentyn

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *