16.1 C
Starachowice
sobota, 11/07/2020
Strona główna Aktualności Podpisali deklarację o współpracy

Podpisali deklarację o współpracy

Podpisy złożyli reprezentujący Platformę Obywatelską Igor Klar, szef struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Starachowicach, Sylwester Kwiecień oraz Dariusz Dąbrowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Pochodzimy z różnych środowisk politycznych, przychodzimy z różnych stron historii Polski, ale wiele nas łączy dziś i szukamy tych wspólnych wartości również na przyszłość. Chociaż ta Deklaracja dotyczy na razie tylko najbliższych wyborów do Parlamentu Europejskiego, to mamy nadzieję, że nasza dotychczasowa dobra współpraca przełoży się również na wspólne działania w jesiennych wyborach do naszego polskiego Parlamentu, czego sobie, mieszkańcom powiatu starachowickiego i Polsce życzymy –  mówi przewodniczący Zarządu Powiatowego PO, Igor Klar.

– My, niżej podpisani, przewodniczący Rady Powiatu SLD Sylwester Kwiecień, prezes Zarządu Powiatowego PSL w Starachowicach Dariusz Dąbrowski i przewodniczący Zarządu Powiatowego PO w Starachowicach Igor Klar, deklarujemy wolę współpracy politycznej w ramach Koalicji Europejskiej, wspólnego projektu politycznego w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja. Koalicja Europejska to największy projekt polityczny po 1989 roku, jednoczący największe ugrupowania polityczne dzisiejszej opozycji. Szanujemy swoją odrębność, choć przychodzimy z różnych stron, wiele nas łączy, mamy świat wspólnych wartości. Nasza Deklaracja Programowa ucieleśnia europejskie hasło „jedności w różnorodności” – przekuwa różnorodność w nasz największy atut. Idziemy razem do wyborów również po to, żeby pokazać, że można budować politykę opartą na zaufaniu. Można sobie ufać, można być jednością w różnorodności, taką jaką jest Unia Europejska. Celem Koalicji Europejskiej jest trwałe zakorzenienie narodowego i indywidualnego losu Polek i Polaków na Zachodzie. Zapewnienie takich samych standardów: praw i wolności, poziomu życia, możliwości rozwoju, bezpieczeństwa – jakie były dotąd przywilejem mieszkańców Europy Zachodniej – czytamy w „Deklaracji o współpracy”.

(anzab)

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: w starachowickim szpitalu przebywa 46 pacjentów

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (10 lipca) komunikacie potwierdziło 265 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x