Strona główna / Aktualności / Ruszył nabór do szkół powiatowych

Ruszył nabór do szkół powiatowych

W tym roku uczniowie 8 klas szkół podstawowych i 3 klas gimnazjum muszą samodzielnie założyć konto na specjalnie dedykowanej stronie internetowej: swietokrzyskie.edu.com.pl. Mogą wybierać w szerokiej ofercie szkół, prowadzonych przez Powiat Starachowicki. Do wyboru mają trzy licea: I, II i III LO i trzy zespoły szkół zawodowych: nr 1, 2 i 3 wraz z całą paletą kierunków oferowaną przez te placówki.

Do 25 czerwca, do godz. 15.00, uczniowie muszą dokonać wyboru szkoły, w której chcieliby się uczyć. Uwaga! W tym roku mogą wybierać dowolną liczbę oddziałów w dowolnej ilości szkół. Ważne, aby ustalili kolejność, zgodną z ich preferencjami. Po otrzymaniu świadectwa powinni ponownie zalogować się do systemu, aby przepisać oceny oraz wyniki końcowego egzaminu. Kopię tych dokumentów powinni dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru.

16 lipca, od godz. 14.00, będzie można już sprawdzić, do której szkoły zostali zakwalifikowani, natomiast do 24 lipca do godz. 15.00 będą musieli potwierdzić wolę podjęcia nauki w tej konkretnej placówce oraz dostarczyć tam oryginał świadectwa i innych wymaganych dokumentów.

Dokładna instrukcja postępowania dla osób ubiegających się o przyjęcie do szkół, prowadzonych przez Powiat Starachowicki, znajduje się na stronie: powiat.starachowice.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *