16 C
Starachowice
czwartek, 6/08/2020
Strona główna Wieści z gmin Wąchock "Tydzień ekologiczny – tydzień kolorów"

„Tydzień ekologiczny – tydzień kolorów”

Kierowani potrzebą włączenia się do działań na rzecz ochrony środowiska i pogłębiania wiedzy na temat problemów ekologicznych, włączyli się w realizację projektu uczniowie klas IV-VIII oraz klasy III gimnazjum.

– W szkole odbywały się liczne pogadanki o tematyce ekologicznej, uczniowie oglądali filmy i prezentacje multimedialne dotyczące ochrony środowiska naturalnego. Wielu z nich przygotowało plakaty zachęcające do dbania o naszą planetę – relacjonują nauczyciele.

Zorganizowano również wycieczkę ekologiczną dla klasy Va, która kształtowała nawyk dbania o środowisko przyrodnicze. Uczniowie poznawali piękno przyrody oraz jej bioróżnorodność.

– Zaplanowane działania wpłynęły na poszerzenie wiedzy z zakresu ekologii oraz wyrobienie nawyków związanych z odpowiedzialną gospodarką odpadami, a więc selektywną zbiórką odpadów i recyklingiem – podsumowują.

(az)

Poprzedni artykułJubileusz Europy w mieście
Następny artykułMatematyczne asy
[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: w Świętokrzyskiem odnotowano 7 ozdrowień i 3 nowe zakażenia

Ministerstwo Zdrowia w środowym (5 sierpnia) komunikacie poinformowało o 640 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 18 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x