17.8 C
Starachowice
wtorek, 4/08/2020

Z raportów

Autem w słup

W rejonie skrzyżowania ul. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, Iłżeckiej i Armii Krajowej, 12 maja br. o godz. 19.00, jadąca volkswagenem 19- latka, nie dostosowała prędkości do panujących warunków, zjechała z drogi i uderzyła w słup oświetleniowy. Była trzeźwa. Została ukarana mandatem i 6 punktami.

 

Kradzież katalizatora

W miniony poniedziałek (13 maja br.), w godzinach popołudniowych z pojazdu marki KIA zaparkowanego przed jedną z posesji w Starachowicach, nieznany sprawca dokonał wycięcia, a następnie kradzieży katalizatora. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 800 złotych.

Potrącenie na pasach

We wtorkowe przedpołudnie (14 maja br.) na ul. Partyzantów w Starachowicach, 59 – letni kobieta kierująca pojazdem hyundai potrąciła na przejściu dla pieszych 88 – latka. W wyniku zdarzenia pieszy z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Zarówno kobieta, jak i poszkodowany mężczyzna byli trzeźwi.

 

Będzie spawał?

Z terenu jednej z firm w Starachowicach, w środę 15 maja, nieznany sprawca ukradł maskę spawalniczą. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę ponad 3000 złotych.

 

Oszukany w sieci

52 – latek ze Starachowic za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych zakupił telefon komórkowy za kwotę ponad 600 złotych. Mężczyzna wpłacił pieniądze na konto sprzedającego, jednak nie otrzymał zakupionego towaru, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

Zatrzymali złodzieja

W miniony czwartek (16 maja br.) przed godz. 21.00, dyżurny kieleckiej komendy miejskiej otrzymał telefon od jednego z mieszkańców powiatu, który poinformował, że w Cedzynie, w zaroślach znalazł ukryte dwie taczki i inne narzędzia budowlane. Na miejsce przybyli policjanci z komisariatu w Bodzentynie jednak rzeczy już nie było. Ustalili, że we wskazanym miejscu pojawił się nieznany mężczyzna, który zabrał przedmioty i ruszył w kierunku Woli Kopcowej. Funkcjonariusze ruszyli we wskazanym kierunku za sprawcą i jeszcze przed godz. 22 trafili na jedną z pobliskich posesji. Zaskoczony 29-latek jeszcze nawet dobrze nie zdołał ukryć łupów. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli 2 drabiny aluminiowe, 2 taczki oraz mały wózek widłowy. Okazało się, że wyposażenie budowlane zostało skradzione najprawdopodobniej kilka godzin wcześniej z terenu budowy w podkieleckiej Cedzynie.

Kolizja w Wąchocku

Do zderzenia dwóch aut osobowych doszło w piątkowy poranek (17 maja br.) około 8.40 na DK 42 w Wąchocku. Kierująca VW polo, 23 – latka jadąca od Wielkiej Wsi skręcała w ulicę Kolejową, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu od strony Starachowic 37 – letniemu kierowcy, doprowadzając do zderzenia z osobową skodą fabią. Kobieta trafiła do szpitala, z którego wyszła po przeprowadzeniu badań. Kierowcy obu aut byli trzeźwi.

 

Nieostrożny kierowca

18 maja br. po godz. 5.00, na odcinku drogi wojewódzkiej w Tychowie Starym, 25-latek jadący seatem, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na jezdni, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i zatrzymał się tuż za przystankiem autobusowym. Został ukarany mandatem.

 

Zabrał kasę z automatu

18 maja br. po godz. 14.30 włamano się do jednej z firm w Starachowicach. Złodziej ukradł z automatu do robienia gorących napoi kasetę , w której było ok. 3500 złotych.

(anzab)

 

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Świętokrzyskie: potwierdzono 2 nowe zakażenia i 8 ozdrowień

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (31 lipca) komunikacie poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 7 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x