Strona główna / Wieści z gmin / 3 maja – ważna data dla Polaka

3 maja – ważna data dla Polaka

Uroczysta akademia z okazji święta Konstytucji 3 Maja odbyła się w Szkole Podstawowej w Adamowie. Uczniowie klas VI – VIII z nauczycielką historii Iwoną Kozdębą zaprezentowali patriotyczny występ, a oprawą muzyczną zajął się nauczyciel muzyki Szymon Pocheć.

Przedstawienie miało formę podróży przez historię naszej Ojczyzny, podczas której uczniowie klas starszych starali się przybliżyć młodszym kolegom i koleżankom dlaczego ten dzień i to święto są tak ważne dla Polaków. Wierszem i pieśnią opisali pojęcia naród, Ojczyzna, patriotyzm. Przedstawili także przyczyny i proces utraty niepodległości przez Polskę w XVIII wieku. Dużą atrakcją występu były pieśni patriotyczne śpiewane przez dzieci. Młodzi artyści, oprócz tradycyjnych utworów takich jak: „Polonez 3 Maja”, czy „Witaj majowa jutrzenko” wykonali mniej znane pieśni: „Opowiedz nam, moja Ojczyzno”, i „Nauczmy się na pamięć tego kraju”.

Dyrektor szkoły, Teresa Szymczak podziękowała uczniom za piękną inscenizację i zachęciła dzieci do refleksji nad zaprezentowanymi treściami.

(K. W.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *