Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 21 maja 2019

Czytanie daje moc…

PSP Lipie

W Publicznej Szkole Podstawowej w Lipiu zakończył się projekt czytelniczy pod hasłem: „Kto czyta, nie błądzi”. Realizowali go uczniowie klasy II i III pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Zdziesinskiej.

Działania podjęte w ramach projektu miały na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci.  Uczniowie w każdym miesiącu byli zobowiązani do czytania dowolnej pozycji w domu przez kilkanaście minut dziennie, czytali także wspólnie w szkole. Zwieńczeniem  projektu było zorganizowanie w murach szkoły spotkania z poetką  Alicją Zanijat, która bardzo ciekawie opowiadała o swojej twórczości oraz odpowiadała na pytania uczniów. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, mieli  możliwość poznać twórczość Alicji Zanijat oraz obejrzeć przyniesione przez nią pozycje. m.in. „Pory roku pełne uroku”, „Kosmiczna wyprawa – ciekawa zabawa”, „Starachowice miasto na wzgórzach”. Najmłodsi uczniowie szkoły obdarowali szanownego gościa laurkami oraz kwiatami  przygotowanymi wspólnie z wychowawczynią Magdaleną Orczyk.

W ramach projektu klasy 0 – III uczestniczyły także w lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Plastuś w Starachowicach. Zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie i sprawiła wiele radości, więc będą zapewne częściej sięgać po książki.

(zk)

fot. PSP Lipie