Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 21 maja 2019

Olimpijskie rozgrywki brydżowe

W Hotelu Senator

W Starachowicach odbyły się rozgrywki brydżystów w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych "Świętokrzyskie 2019". Na starcie stanęło 80 chłopców i 40 dziewcząt z 12 województw. Niestety, w gronie tym nie było reprezentantów województwa świętokrzyskiego.

Na ceremonii rozpoczęcia, którą poprowadziła prezes ŚZBS Małgorzata Golec, obecny był prezydent Starachowic Marek Materek, prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego Witold Stachnik oraz wiceprezes Świętokrzyskiej Federacji Sportu Grzegorz Kędzierski i dyrektor Departamentu Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego – Leszek Wnętrzak.

Rozgrywki w Hotelu Senator trwały od 7 do 10 maja br.  Zwycięzcami w brydżu sportowym zostali: w turnieju par chłopców na zapis maksymalny: Kacper Błasiak i  Jakub Franczak z KS AZS Wratislavia Wrocław, w grupie dziewcząt Joanna Zalewska i Agnieszka Mankiewicz z KU AZS Warszawa, w turnieju par na punkty meczowe: Bartosz Bunar i Kacper Wieczorkowski oraz Maria Banaszkiewicz i Ewa Morawska, a turniej par Ex-1 (22-26 rozdań) wygrali: Józef Bugajewski i Łukasz Józkowiak.

Do Starachowic zjechali najlepsi juniorzy w brydżu sportowym

(az)