Strona główna / Wieści z gmin / W bibliotece z Biblią

W bibliotece z Biblią

Gminna Biblioteka Publiczna im. Michała Basy w Pawłowie zorganizowała dla młodzieży wspólne czytanie  Pisma Świętego. Uczestnikami spotkania było 21 uczniów kl. Vb Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pawłowie wraz z opiekunem Grzegorzem Latałą. Zajęcia prowadziły bibliotekarki Teresa Sobczak i Anna Michta i przygotowały tekst Ewangelii św. Jana 21, 1-24 z Biblii Tysiąclecia  oraz ten sam tekst z wydania dla młodzieży.

– Klasa była wyjątkowo chętna do czytania, w górze był las rąk. Wybrane osoby płynnie i pięknie przeczytały tekst. Część chłopców jest  na co dzień ministrantami i lektorami więc teksty z Pisma świętego nie są dla nich obce – relacjonują panie bibliotekarki..

Dzieci mogły obejrzeć różne wydania Pisma Świętego, w tym także dla dzieci i młodzieży bogato ilustrowane. Dla utrwalenia wiedzy uczestnicy mieli gry planszowe o tematyce religijnej, takie jak: Obrazki pełne łaski, Pierwsi świadkowie Jezusa, Największy dar, Poznaję Biblię – gra memory, Poznajemy Rok Liturgiczny. Młodzież wykazała się dużą znajomością tekstów z Biblii, gdzie w jednej z gier trzeba było układać cytaty i już na początku jego tworzenia doskonale odgadywali całość. W innej należało zabłysnąć dużą znajomością Biblii oraz Roku Liturgicznego, a także wykonać zadania np. utworzyć własną osobą literę do słowa Jezus czy zaśpiewać pieśń. Uczniowie, którzy wzięli udział w spotkaniu potrafili pięknie ze sobą współpracować i korzystać z posiadanej wiedzy religijnej. Ta postawa młodzieży daje ogromną radość i nadzieję, że wyrosną na wspaniałych ludzi.

(az)

fot. GBP Pawłów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *