Strona główna / Informacje sportowe / Wygrali gminne zawody lekkoatletyczne

Wygrali gminne zawody lekkoatletyczne

Uczniowie klas VII – VIII ze Szkoły Podstawowej w Adamowie, przygotowani przez nauczycieli wychowania fizycznego: Edytę Chodzyńską i Huberta Stachurę, udowodnili 11 maja br. w Gminnych Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych swoją wspaniała formę. wielokrotnie stając na podium. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce w biegu na 300 m zdobyła Roksana Łodej, a w pchnięciu kulą Amelia Żaczek. Miejsce II w rzucie piłeczką palantową zajęła Anita Mirgos. W skoku w dal III miejsce przypadło Dominice Walkiewicz. Sztafeta dziewcząt 4 x 100 m w składzie: Dominika Walkiewicz, Roksana Łodej, Amelia Żaczek i Marta Kumek również zajęła III miejsce.

W kategorii chłopców pierwsze miejsca zajęli: w biegu na 100 m Maciej Wójcik, w biegu na 300 m Igor Stachowicz, w biegu na 1000 m Mikołaj Pawłoś. Sztafeta chłopców 4 x 100 m w składzie: Mikołaj Pawłoś, Maciej Wójcik, Jakub Kępa, Adrian Cholewiński również zajęła I miejsce. W kategorii pchnięcie kulą II miejsce zajął Adrian Cholewiński, w skoku w dal, Maciej Wójcik, a w rzucie piłeczką palantową Jakub Kępa.

Medale zwycięzcom wręczali. dyrektor Centrum Usług Wspólnych Dorota Grudnicka – Glina oraz inspektor do spraw kultury, sportu, rekreacji i biblioteki w Urzędzie Gminy Brody, Łukasz Gołda.

Na szkolnym apelu, dyrektor szkoły, Teresa Szymczak pogratulowała zwycięzcom i ich opiekunom przy aplauzie całej szkolnej społeczności, która na pewno będzie wzorować się na swoich starszych koleżankach i kolegach.