16.1 C
Starachowice
sobota, 11/07/2020
Strona główna W numerze Zakopiański sukces młodych wokalistów

Zakopiański sukces młodych wokalistów

Młodzi ludzie z całej Polski uczestniczyli w XIV Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem, który odbywał się od 10 do 12 maja br. Rywalizowali w kategoriach: muzyka, teatr oraz film i fotografia.

– Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach reprezentowała trójka podopiecznych Wokalnego Studia Piosenki instruktora Piotra Mrózka: Maria Woźniak, Mikołaj Dyka i Katarzyna Zawiła – mówi dyrektorka MDK, Agnieszka Lasek – Piwarska. – Cieszy nas bardzo, że cała trójka znalazła się wśród laureatów, a Maria Woźniak zwyciężyła w kategorii solistów.

Występ na festiwalowej scenie w Zakopanem poprzedziły kwalifikacje.

– Wysłaliśmy nagrania piosenek, które zaprezentowaliśmy podczas festiwalu i zakwalifikowaliśmy się do konkursu – mówi Piotr Mrózek, instruktor MDK, który akompaniował na fortepianie swoim podopiecznym  podczas prezentacji konkursowych.  – Przesłuchania odbyły się w piątek, w sobotę jury pod przewodnictwem Haliny Frąckowiak ogłosiło werdykt.

Piotr Mrózek dodaje, że podczas festiwalu panowała świetna atmosfera, pełna życzliwości i serdeczności. Gwiazdą była natomiast Halina Frąckowiak, która poprowadziła też warsztaty muzyczne dla uczestników.

(azab)

fot. FB/MDKStarachowice

Poprzedni artykułNa innych łamach
Następny artykułW bibliotece z Biblią
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: w starachowickim szpitalu przebywa 46 pacjentów

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (10 lipca) komunikacie potwierdziło 265 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x