Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 21 maja 2019

Zakopiański sukces młodych wokalistów

Trójka solistów Wokalnego Studia Piosenki Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach zdobyła laury podczas XIV Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem Was..." w Zakopanem. Wokaliści z MDK: Maria Woźniak, Mikołaj Dyka i Katarzyna Zawiła zdobyli pierwszą i trzecią nagrodę oraz wyróżnienie w kategorii solistów.

Młodzi ludzie z całej Polski uczestniczyli w XIV Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem, który odbywał się od 10 do 12 maja br. Rywalizowali w kategoriach: muzyka, teatr oraz film i fotografia.

– Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach reprezentowała trójka podopiecznych Wokalnego Studia Piosenki instruktora Piotra Mrózka: Maria Woźniak, Mikołaj Dyka i Katarzyna Zawiła – mówi dyrektorka MDK, Agnieszka Lasek – Piwarska. – Cieszy nas bardzo, że cała trójka znalazła się wśród laureatów, a Maria Woźniak zwyciężyła w kategorii solistów.

Występ na festiwalowej scenie w Zakopanem poprzedziły kwalifikacje.

– Wysłaliśmy nagrania piosenek, które zaprezentowaliśmy podczas festiwalu i zakwalifikowaliśmy się do konkursu – mówi Piotr Mrózek, instruktor MDK, który akompaniował na fortepianie swoim podopiecznym  podczas prezentacji konkursowych.  – Przesłuchania odbyły się w piątek, w sobotę jury pod przewodnictwem Haliny Frąckowiak ogłosiło werdykt.

Piotr Mrózek dodaje, że podczas festiwalu panowała świetna atmosfera, pełna życzliwości i serdeczności. Gwiazdą była natomiast Halina Frąckowiak, która poprowadziła też warsztaty muzyczne dla uczestników.

(azab)

fot. FB/MDKStarachowice