Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 27 maja 2019

„Złote skarpety” rozdane!

Nagroda Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice

Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice postanowiła uhonorować i nagrodzić osoby oraz instytucje, które na co dzień angażują się w życie młodzieży oraz wspierają jej działania. Uroczysta gala odbyła się 22 maja w sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

„Złota skarpeta” – Skąd pomysł na tak nietypową nagrodę i jej nazwę? O to zapytaliśmy przewodnicząca MRM Dominikę Chmielewską.

– Celem tego konkursu jest uhonorowanie tych najbardziej zaangażowanych i działających na rzecz młodzieży, ale na co dzień niedocenionych. A „Złota Skarpeta” dlatego, że jest to coś nieoczywistego, a my, młodzież, nie chcemy wręczać zwykłych statuetek. Stąd pomysł, żeby była to skarpeta, jako symbol panującej teraz mody wśród młodzieży na wyróżniające ich skarpetki – mówi GAZECIE Dominika.

W skład komisji konkursowej weszli przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta, Agnieszka Lasek-Piwarska, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultur oraz Łukasz Gołda, inspektor ds. kultury, sportu, rekreacji i biblioteki Urzędu Gminy Brody.

Jury nagrody postanowiło nagrodzić: Dominikę Lipę, wiceprzewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, działaczkę Stowarzyszenia Pawłów Plus oraz Szkolny Klub Wolontariatu, który działa w Szkole Podstawowej nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego w Starachowicach. Uhonorowano też szczególnie zasłużonych dla działalności młodzieży w mieście oraz powiecie starachowickim. „Diamentowe Skarpety” powędrowały do: Liliany Jabłko- nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 10, Agaty Maciąg – urzędniczki, która przez lata wspierała działania MRM Starachowice oraz Agnieszce Lasek – Piwarskiej, dyrektor MDK w Starachowicach. Wyróżnienia przyznano też osobom i instytucjom, które są otwarte na młodych.

Galę uświetnił występ Zespołu Tańca i Inscenizacji „Plejada” oraz zespołu No Name.

(mac)

fot. Izabela Wrona