Strona główna / Wieści z gmin / Nowoczesne Centrum Terapeutyczne

Nowoczesne Centrum Terapeutyczne

Budowa nowoczesnego centrum dla osób niepełnosprawnych nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie Urzędu Marszałkowskiego i środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Wartość dofinansowania wyniosła 2,9 mln zł – 85 proc. wartości inwestycji.

Symboliczną wstęgę przecięli: ordynariusz diecezji radomskiej, ksiądz biskup Henryk Tomasik, wojewoda Agata Wojtyszek, prezydent Starachowic Marek Materek i wójt Pawłowa, Marek Wojtas

– Serdecznie gratuluję wspaniałego przedsięwzięcia, zrealizowania projektu, który ma ogromne znaczenie dla naszego środowiska.  Dziękuję za ogromny wkład pracy w cały kompleks, który powstał z myślą o drugim człowieku, o osobach niepełnosprawnych, z myślą o przywracaniu sprawności tym wszystkim, którzy potrzebują pomocy. Stwórca dał nam odnawialne źródła energii, wiatr, wodę, słońce, które w połączeniu z myślą techniczną człowieka tworzą kolejne dobra służące człowiekowi. Życzę, by następne inwestycje były realizowane w sanktuarium, głównie dla osób niepełnosprawnych, samotnych matek. Zachęcam do korzystania ze środków unijnych, z budżetu państwa. Urząd Marszałkowski jest otwarty na propozycje sanktuarium – mówił podczas uroczystości w ubiegłym tygodniu Marek Jońca, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, a kustosz sanktuarium w Kałkowie, ks. Zbigniew Stanios podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do budowy centrum, bo – jak podkreślił – dzięki współpracy powstał piękny obiekt służący ludziom.

(źródło” sejmik Kielce)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *