Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 28 maja 2019

Ruszy remont drogi Ostrożanka – Krzewa

Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn odebrał promesę na tę inwestycję. Dofinansowanie wynosi ponad 460 tys. zł.

Na remont drogi gminnej – tak zwanego łącznika pomiędzy Ostrożanką i Krzewą – wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn odebrał promesę 17 maja br. od wojewody Agaty Wojtyszek. W spotkaniu uczestniczyli także senator Krzysztof Słoń i posłanka Maria Zuba oraz przedstawiciele samorządów, które otrzymały dofinansowania.

– Pieniądze pochodzą z puli środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Do województwa świętokrzyskiego trafi niemal 7,5 mln złotych. Gmina Mirzec otrzymała dotację w wysokości 468 000 złotych (nie więcej niż 80% wartości zadania) na remont 520 metrów drogi łączącej Ostrożankę i Krzewę – informuje UG Mirzec.

Przypomnijmy, że na początku maja br. wójt gminy Mirosław Seweryn odebrał promesę na remont innej drogi gminnej zniszczonej w czasie ulewnych deszczy w zeszłym roku. To kwota 571 000 zł (do 80% dofinansowania) na remont drogi gminnej w Mircu Majoracie I (pomiędzy drogami gminnymi Mirzec-Majorat – Tychów Nowy a Mirzec-Podborki – Mirzec-Majorat).

– Otrzymane pieniądze znacznie ułatwią przeprowadzenie remontu obydwu dróg, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa oraz komfort jej użytkowników – podkreśla wójt Mirosława Seweryn.

fot. Gmina Mirzec

(ak)