Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 3 czerwca 2019

Teatralny sukces piątoklasistów

SP nr 13

W III Przeglądzie Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych: "Uwaga! Dzieci na scenie!" uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego w Starachowicach zdobyli I miejsce. Odbył się 20 maja br. w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

Grupa z „Trzynastki” była jedynym reprezentantem powiatu starachowickiego w tym konkursie. W przeglądzie udział brały zespoły aktorskie z Sandomierza, Łagowa, Kielc, Zakrzówka oraz Tumlina, walcząc o nagrodę główną, jaką były profesjonalne warsztaty teatralne z aktorami teatru „Kubuś”. Wysłali nagranie i już na tym etapie, podopieczni Zuzanny Kędziory i Izabeli Gajewskiej zakwalifikowali się do najlepszej grupy z regionu świętokrzyskiego. 

W tym roku jurorzy postanowili nagrodzić ex aequo aż trzy szkoły, wśród których znalazła się grupa z „Trzynastki”. Uczniowie SP 13 na kieleckiej scenie zaprezentowali spektakl pod tytułem „Mały Książę”, będący adaptacją teatralną znanej lektury szkolnej. Spektakl wzbudził duże zainteresowanie widzów – bawił, wzruszał i skłaniał do refleksji. Dobrą grę aktorską wspaniale dopełniły ciekawe stroje i scenografia oraz barwne tło muzyczne, w tym akompaniament na żywo. Autorski scenariusz pani Zuzanny spotkał się z dobrym odbiorem, a praca obydwu pań ze swoimi wychowankami przyniosła wspaniały efekt – wygraną w konkursie. Serdecznie młodym aktorom gratulujemy! 

(mac)