18.5 C
Starachowice
wtorek, 7/07/2020
Strona główna Gazeta młodych Teatralny sukces piątoklasistów

Teatralny sukces piątoklasistów

Grupa z „Trzynastki” była jedynym reprezentantem powiatu starachowickiego w tym konkursie. W przeglądzie udział brały zespoły aktorskie z Sandomierza, Łagowa, Kielc, Zakrzówka oraz Tumlina, walcząc o nagrodę główną, jaką były profesjonalne warsztaty teatralne z aktorami teatru „Kubuś”. Wysłali nagranie i już na tym etapie, podopieczni Zuzanny Kędziory i Izabeli Gajewskiej zakwalifikowali się do najlepszej grupy z regionu świętokrzyskiego. 

W tym roku jurorzy postanowili nagrodzić ex aequo aż trzy szkoły, wśród których znalazła się grupa z „Trzynastki”. Uczniowie SP 13 na kieleckiej scenie zaprezentowali spektakl pod tytułem „Mały Książę”, będący adaptacją teatralną znanej lektury szkolnej. Spektakl wzbudził duże zainteresowanie widzów – bawił, wzruszał i skłaniał do refleksji. Dobrą grę aktorską wspaniale dopełniły ciekawe stroje i scenografia oraz barwne tło muzyczne, w tym akompaniament na żywo. Autorski scenariusz pani Zuzanny spotkał się z dobrym odbiorem, a praca obydwu pań ze swoimi wychowankami przyniosła wspaniały efekt – wygraną w konkursie. Serdecznie młodym aktorom gratulujemy! 

(mac)

Poprzedni artykułRodzinne świętowanie
Następny artykułRocznica pamiętnych wyborów
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: 4 zachorowania, 16 ozdrowień w regionie. Wśród zakażonych 2 dziewczynki...

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym (7 lipca) komunikacie potwierdziło 257 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x