Strona główna / Bezpieczeństwo / Raporty Policyjne

Raporty Policyjne

 

Wypompowali paliwo

Do zuchwałej kradzieży doszło 27 maja br. tuż przed godz. 11.00 w Starachowicach. Nieznany sprawca ukradł ze zbiornika nissana 70 l oleju napędowego oraz z ładunku na samochodzie pasy transportowe wraz z mocowaniami i kątowniki zabezpieczające. Zgłaszający określił stratę na blisko 1500 złotych.

 

Trefne zakupy

   27 maja br. o godz. 13.10, mieszkaniec Starachowic zgłosił policji, że za pośrednictwem jednego z internetowych portali ogłoszeniowych kupił książki za kwotę 150 złotych, lecz zakupionego towaru nie otrzymał.

 

Samotna śmierć   

28 maja br. policja i straż pożarna dostały informację od sąsiadów, że w mieszkaniu na osiedlu Stadion mężczyzna może potrzebować pomocy. Nie było z nim bowiem od pewnego czasu kontaktu. Wyważono drzwi i zobaczyli, że w jednym z pomieszczeń leży mężczyzna. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do śmierci 61-latka nie przyczyniły się osoby trzecie. Okoliczności wyjaśnia Prokuratura Rejonowa.

 

Autem w słup

 Tego samego dnia o godz. 12.10 w Nowym Jaworze, gmina Pawłów, 20-latek (trzeźwy), kierujący samochodem marki seat, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w słup latarni ulicznej. Został przewieziony do szpitala.

 

Skazali samorządowców

  Sąd Okręgowy w Kielcach skazał na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata byłego burmistrza Bodzentyna. Oskarżony był o przekroczenie uprawnień w celu uzyskania poparcia w wyborach samorządowych w 2014 roku. Sprawa dotyczyła budowy wodociągu bez wymaganych zezwoleń w miejscowości Podgórze. Ma też zapłacić 3 tys. złotych grzywny. Współoskarżona w tej sprawie, była kierowniczka Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie, też usłyszała wyrok: pięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz tysiąc złotych grzywny.  Wyrok jest nieprawomocny.

 

Czujni seniorzy

Przestępcy nadal próbują oszukać osoby starsze. 28 maja br. do dwójki starachowickich seniorów zadzwonił mężczyzna, próbujący oszukać ich metodą na wypadek. Na szczęście seniorzy zachowali czujność, nie dali się nabrać oszustowi i natychmiast zgłosili sprawę policji.

 

 

(gam)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *