Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 3 czerwca 2019

Rodzinne świętowanie

SP w Adamowie

Niespodziankę dla rodziców i opiekunów przygotowali uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej w Adamowie. Wraz ze swoją wychowawczynią, Krystyną Kwiecień, zorganizowali 24 maja br. popołudniowe rodzinne świętowanie pod hasłem "Grunt to rodzinka".

Czwartoklasiści rozpoczęli spotkanie piosenką „Witajcie w naszej bajce”, zaprezentowali najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy, pojawiła się więc „Kłamczucha” i „Samochwała”, „Skarżypyta” i „Leń” oraz wiele innych utworów. Nie brakowało też zabawy i konkursów. Był „kot w worku”, czyli odgadywanie nazw warzyw i owoców ukrytych w pudełku, rozpoznawanie tatusiów po fryzurach oraz głuchy telefon bez słów.

Rodzicie byli zachwyceni

– Atmosfera była świetna, a humory wszystkim dopisywały, aż trudno powiedzieć, kto miał lepszą zabawę: dorośli, czy ich pociechy – relacjonują GAZECIE Katarzyna Wlazłowska i Krystyna Kwiecień.

Rodzice zadbali natomiast o słodki poczęstunek i przy herbatce gawędzili z dziećmi. Wszyscy doszli do wniosku, że wspaniale spędzili czas i warto, aby takie rodzinne spotkania stały się tradycją.

(kwk)

fot. SP Adamów