Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 4 czerwca 2019

Debiutowała w zawodach i wygrała

W XXV Okręgowej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich w Pińczowie udział wzięło 29 zawodników z 8 kół okręgu kieleckiego. Ekipa Koła PZW Brody zaliczyła je z sukcesem.

Zawody spławikowe, rozegrano 18 maja w godzinach popołudniowych, wieczorem, młodzież zmierzyła się z testem z wiedzy ekologiczno-wędkarskiej, a 19 maja rozegrano część rzutową olimpiady. Obejmowała ona test sprawnościowy (rzuty piłeczką tenisową do tarczy Arenberga, co sprawdza umiejętność precyzyjnego nęcenia) oraz trójbój spinningowy (Skish, Arenberg i odległość spinningowa).

Koło PZW w Brodach reprezentowali: Lena Dwojak, Nikola Serafin i Kacper Barański. Całej trójce należą się wielkie brawa, gdyż w klasyfikacji drużynowej zajęli bardzo dobre II miejsce. W zmaganiach pokonała ich jedynie reprezentacja z Buska Zdroju. Debiutantka Lena Dwojak (9 lat ), w kat. do 12 lat zdobyła I miejsce w teście sprawnościowym (186/200 pkt.) i III miejsce w zawodach spławikowych (1515 g). Ostatecznie stanęła na najwyższym miejscu podium, zdobywając I miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Nikola również wygrała swoją kategorię wiekową (do 14 lat ). To najlepsze możliwe miejsce zawdzięcza udanemu testowi sprawnościowemu – I miejsce (196/200 pkt.) oraz trójbojowi spinningowemu – II miejsce. Może również pochwalić się swoją wiedzą, gdyż test ekologiczno-wędkarski rozwiązała bezbłędnie.

– Finalnie pińczowską olimpiadę można uznać za udaną. Jestem przekonana, że dostarczyła ona wiele miłych chwil i dużo dobrej zabawy wszystkim uczestnikom, a to chyba jest najważniejsze. Udział naszej drużyny w tych zawodach nie byłby jednak możliwy bez niezastąpionych opiekunów i trenerów : Jana Barańskiego, Pawła Kity i Jacka Serafina – mówi GAZECIE Aleksandra Serafin.

Wyniki uzyskane w czasie olimpiady będą podstawą do kwalifikowania reprezentantów poszczególnych kół do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która w sierpniu br. odbędzie się w Zielonej Górze. Pozwolą też wyłonić uczestników wakacyjnego młodzieżowego obozu wędkarskiego, który odbędzie się w lipcu br. w Sędziszowie.

(as)

Fot. PZW Brody