Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 4 czerwca 2019

LKB Rudnik

LKB Rudnik

Mistrzostwa Polski w biegach górskich na krótkim dystansie (5 km) rozegrano w Sobótce /k.Wrocławia. Zawodnicy LKB Rudnik zajęli czołowe miejsca. Sylwester Lepiarz zdobył miejsce I, na drugim bieg ukończyła Martyna Kantor, a V miejsce zajął Piotr Jaśtal.

Prawie 250 zawodników wystartowało w 21. biegach przełajowych w Chodlu (woj. lubelskie). W tej stawce było 25 reprezentantów LKB Rudnik. Na podium znalazło się 15 zawodników LKB Rudnik.

W Sobótce zwyciężył Sylwe4ster Lepiarz

Dystans 300 m wygrali Natalia Węgrzyn  i Jakub Potrzeszcz, na 700 m I miejsca zajęli Amelia Barańska i Michał Potrzeszcz, drudzy na mecie byli Zuzia Pocheć i Piotr Węgrzyn, a na ósmym uplasowała się Zuzia Kowalik.

W biegu na 1000 m I miejsce należało do Dariusza Sikory, II zajął Jakub Kępa, IV – Klaudia Kowalska, siódma była Zofia Kiepas, 8. miejsce zdobył Juliusz Lipa, a 10. Alan Stępniewski. Dystans  2000 m też zdominowali biegacze LKB Rudnik. I miejsce zajęła Maja Krzewska, II – Wiktoria Kwiecień, na 3000 m natomiast Ilona Werenkowicz – Wrona była 7. (open), zaś Piotr Jaśtal był 3. Na 5000 m I miejsce zdobył Tomasz Potrzeszcz (M-16), II miejsca w kategorii  M 40 zajęli Krystian Ślifierz i Tomasz Potrzeszcz, III – Grzegorz Potrzeszcz, V miejsce Arkadiusz Wrona, VI – Michał Karasiński, natomiast w grupie M 50 szóste miejsce zdobył Sylwester Dudek.

W Chodlu na podium stanęło 15 zawodników LKB Rudnik

Czwórka naszych reprezentantów: Ilona Werenkowicz – Wrona, Arkadiusz Wrona, Norbert Stępniewski i Sylwester Dudek uczestniczyli w Mistrzostwach Europy w biegach górskich w Janske Lazne w Czechach – EMA European Masters Mountain Running Championships 2019. Zawodnicy LKB Rudnik: Norbert Stępniewski i Arkadiusz Wrona, zdobyli brązowe medal zespołowy w kategorii M 40, a Sylwester Dudek również brązowy w kategorii M-55.