Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 4 czerwca 2019

Mamy wicemistrza Europy!

Karate

VI edycję Świętokrzyskiej Ligi Karate Koronea Cup rozegrano w Kielcach z udziałem 256 zawodników z całego kraju. Wystartowali również członkowie klubu Karate Kyokushin w Starachowicach. Podopieczni Sebastiana Kozła wrócili z turnieju, 25 maja br. w Kielcach, z dorobkiem medalowym.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli: Wiktoria Mazur (10 – 11 lat) i Oskar Iwan (12 – 13 lat), na II uplasowali się: Wojtek Zając (8 – 9 lat) i Adam Połeć (8 – 9 lat), a miejsca III wywalczyli: Patrycja Gozdek (10 – 11 lat), Maja Abramczyk (8 – 9 lat), Kacper Abramczyk (14 – 15 lat), Marek Mazur (10 – 11 lat) i Maja Kaczmarska (8 – 9 lat).

W XII Mistrzostwach Europy International Karate Organization Kyokushinkaikan Union, które w miniony weekend odbyły się w miejscowości Gyor na Węgrzech, srebrny medal i wicemistrzostwo Europy zdobył Kacper Jakubowski z SKK Starachowice, który uległ rywalowi z Kazachstanu w walce o złoty medal. Dobry start zaliczył także Mikołaj Sikora, debiutujący na zagranicznym turnieju.