Strona główna / Informacje sportowe / Nikola Serafin z olimpijskim sukcesem

Nikola Serafin z olimpijskim sukcesem

II edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich rozegrano w Gdańsku.  Znakomicie w niej spisała się zawodniczka Koła PZW Brody Nikola Serafin, zdobywając 1 miejsce w kategorii do 12 lat.

– Jest to pierwsze takie osiągnięcie w historii naszego Koła. W poprzednich latach udane występy w ogólnopolskich olimpiadach odnotowały siostry Nikoli – Magda i Ola, jednak nigdy nie udało im się wygrać.  Nasza zawodniczka była podporą pierwszej drużyny okręgu PZW w Kielcach. W stawce 67 zawodników i 20 drużyn z całej Polski, świętokrzyska trójka w składzie: Nikola Serafin z Koła w Brodach w kategorii do 12 lat, Karolina Kolarz i Natalia Kolarz z koła PZW w Busku Zdroju zwyciężyła w końcowej klasyfikacji drużynowej (kategoria do 14 i do 16 lat), pokonując faworyzowane drużyny okręgu katowickiego i mazowieckiego – relacjonuje majową rywalizację Jacek Serafin.

Nikola startowała w czterech konkurencjach przewidzianych w regulaminie ogólnopolskich olimpiad w sportach wędkarskich: trójbój spinningowy (1 miejsce – 232,980 pkt.), test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej (1 miejsce – 39 pkt. na 39 możliwych ), test sprawnościowy (2 miejsce – 190 pkt.  na 200 możliwych). W zawodach spławikowych uplasowała się natomiast w środku stawki, zajmując 9 miejsce (575 pkt). W swojej kategorii wiekowej (do 12 lat), Nikola zdecydowanie pokonała 21 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Słabiej wypadła druga drużyna naszego okręgu w składzie: 12-latek Mateusz Molisak (Busko), 14-latek Filip Sala (Rudki) i Sebastian Yusejnow (Kielce 1), startujący w kategorii do 16 lat. W łącznej klasyfikacji olimpiady zajęli 11 miejsce, choć najlepiej poradzili sobie na łowisku, Mateusz i Filip zajęli 3 miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Opiekunami i trenerami naszych reprezentacji byli: Artur Konieczny z koła Kielce Iskra, Jacek Serafin z koła w Brodach, Mariusz Janik z koła Busko i Michał Sala z koła Rudki.

– Szczególne podziękowania dla Michała Sali, bo dzięki niemu dotarliśmy szczęśliwie do Gdańska, mimo kłopotów z transportem – mówi Jacek Serafin.

(zj)

fot. Koło PZW Brody

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *