Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 10 czerwca 2019

Roztrzęsiony kierowca, narkotyki i zatrzymanie

Policja w Skarżysku-Kamiennej zatrzymała 28 - letniego mieszkańca gminy Brody. Miał przy sobie około 50 gramów amfetaminy.

Skarżyscy funkcjonariusze, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali w ubiegły piątek do kontroli mercedesa, którym jechał 28-latek z gminy Brody. Zachowywał się bardzo nerwowo, mówił drżącym głosem i trzęsły mu się ręce. Policjanci natychmiast zorientowali się co było powodem tak wielkiego stresu i skontrolowali auto. W schowku drzwi znaleźli wagę elektroniczną i woreczek z zawartością sypkiej substancji, a w dalszej części samochodu 2 wagi elektroniczne. W bieliźnie 28 -latek ukrył natomiast pudełko z zawartością białego proszku. Ujawnione środki wstępnie okazały się amfetaminą, a było tego około 50 gramów.

Okazało się, że już był notowany za przestępstwa narkotykowe. Trafił za kratki i usłyszał prokuratorskie zarzuty, a skarżyski sąd orzekł wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za posiadanie substancji odurzających lub psychotropowych grożą nawet 3 lata więzienia.

(gam)