15.9 C
Starachowice
sobota, 11/07/2020
Strona główna Bezpieczeństwo Śmiertelne potrącenie

Śmiertelne potrącenie

20 – latek z gminy Pawłów, jadący volkswagenem, potrącił idącego drogą 61-letniego mieszkańca gminy Bodzentyn.

– Pieszy szedł lewą stroną jezdni, w tym samym kierunku, w jakim poruszał się samochód. 61-latek poniósł śmierć na miejscu – powiedział GAZECIE st. sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Do tragedii doszło przed północą 2 czerwca  br. na drodze w Tarczku.

Sprawca wypadku, niestety, nie był trzeźwy. Badanie na obecność alkoholu wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

– Poruszał się też bez odpowiednich do tego uprawnień. Został zatrzymany przez policjantów. Pobrano mu również krew do kolejnego badania, by sprawdzić, czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających – dodał rzecznik KPP w Starachowicach.

Został osadzony w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu prokurator przedstawił mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i skierował wniosek do Sądu Rejonowego o zastosowanie wobec 20-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Spędzi w areszcie na razie 3 miesiące.

(az)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Świętokrzyskie: sobota bez nowych przypadków zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia w sobotnim (11 lipca) komunikacie potwierdziło 305 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x