Strona główna / Aktualności / Budżet Obywatelski miasta na 2020 r.

Budżet Obywatelski miasta na 2020 r.

                                                     Drodzy Mieszkańcy

W tym roku będziemy decydować o tym, które projekty będą realizowane ze środków budżetu obywatelskiego w 2020 r. Tak jak w roku ubiegłym do rozdysponowania mamy środki w wysokości 1.200.000 zł. Decyzją radnych Rady Miejskiej miasto zostało podzielone na 4 okręgi wyborcze. Na każdy okręg będzie przypadać kwota w wysokości 300.000 zł. Wystarczy zaprojektować przedsięwzięcia, na które warto wydać pieniądze, opisać swoje pomysły, a przede wszystkim zacząć działać!

 

                                                                    Pomysł

Uczestnicząc w planowaniu i rozdysponowaniu środków mamy realny wpływ na to, co dzieje się w naszym mieście, możemy wytyczyć tor jego rozwoju na następne lata, pomóc wprowadzić zmiany, o których rozmawiamy ze swoimi znajomymi, sąsiadami czy przyjaciółmi, a których nikt poza nami nie zauważał. Rozejrzyjmy się wokół i sami zdecydujmy czego potrzebuje nasze osiedle, ulica, okręg!

Opisz swój pomysł, zbierz 10 podpisów osób, które go popierają, złóż projekt. Podczas głosowania to Ty i Twoi znajomi oraz pozostali mieszkańcy miasta zdecydują, na co wydać gminne pieniądze w 2020 r.

 

 

                                                 Kto może zgłosić projekt?

Propozycję projektu do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec miasta Starachowice, który ukończył 16. rok życia i jest zameldowany na terenie miasta. Projekt może dotyczyć wyłącznie okręgu miasta, w którym jest zameldowany zgłaszający.

 

                                                   Jak przygotować formularz wniosku?

Gotowe formularze w formacie PDF lub DOC można pobrać ze strony internetowej https://obywatelski.starachowice.eu lub w wersji papierowej w Biurze Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miejskim w Starachowicach. Na stronie znajdziesz też informacje jak krok po kroku wypełniać formularz.

 PAMIĘTAJ !

KOSZT PROPONOWANEGO PRZEZ CIEBIE ZADANIA NIE MOŻE BYĆ WIĘKSZY NIŻ PRZYZNANE ŚRODKI DLA TWOJEGO OKRĘGU

 

                                    Gdzie złożyć wypełniony formularz/wniosek?

Wypełniony formularz wraz z listą poparcia możesz złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Starachowicach ul. Radomska 45, przesłać pocztą lub drogą elektroniczną na adres budzet.obywatelski@starachowice.eu

 

                                                       Wniosek złożony, co dalej?

Twój wniosek podlega weryfikacji pod względem poprawności i kompletności wypełnienia. Jeżeli czegoś w nim brakuje, bądź pojawił się błąd, zajmująca się Twoją sprawą komórka merytoryczna może zgłosić się do Ciebie o jego uzupełnienie lub poprawienie. Wyniki weryfikacji merytorycznej przedstawione będą Radzie Miejskiej w Starachowicach i podane do publicznej wiadomości.

 

                                                              Promocja

Tylko od Państwa zależy ile osób dowie się o Waszym projekcie. Możecie opowiedzieć o nim sąsiadom i znajomym, wykonać ulotki promocyjne, nagrać krótki film dotyczący problemu i udostępnić go w mediach społecznościowych. To Wasze miasto, działając aktywnie pomagacie zmieniać je na lepsze!

 

                                Głosowanie – czy to takie trudne?

Wyboru projektów do realizacji dokonują mieszkańcy w głosowaniu powszechnym. Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec miasta Starachowice, który ukończył 16. rok życia i jest zameldowany na terenie miasta. Głosowanie odbywa się w wyznaczonych punktach miasta.

 

                                                 Wyniki głosowania

Wybrane w głosowaniu przez mieszkańców projekty z największą liczbą głosów, w ramach kwoty przeznaczonej na Budżet Obywatelski, prezydent miasta ujmuje w projekcie uchwały budżetowej lub w projekcie uchwały w sprawie zmian budżetu miasta.

 

Harmonogram realizacji działań objętych procedurą Budżetu Obywatelskiego

 

  1. 1. Miejsce i termin zgłaszania projektów do budżetu obywatelskiego:
  2. Urząd Miejski w Starachowicach, ul. Radomska 45, 27-200 Starachowice,
  3. Od 3.06.2019 r. do 31.07.2019 r.
  4. 2. Termin weryfikacji zgłoszonych propozycji zadań do 19.08.2019 r.
  5. Termin głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego:
  6. głosowanie internetowe od 2.09.2019 r. do 8.09.2019 r.
  7. głosowanie tradycyjne od 13.09.2019 r. do 15.09.2019 r.
  8. Termin ogłoszenia wyników głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego:

do 20 września 2019 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *