4.8 C
Starachowice
piątek, 22/01/2021

Naukowa wyprawa

Centrum oferuje nowoczesną naukę poprzez zabawę, dając możliwości korzystania z najnowocześniejszego sprzętu interaktywnego i ekspozycji z całego świata. Można tam zobaczyć nie tylko swoje serce, mózg, szkielet, funkcjonowanie układu krążenia, reakcję na bodźce, ale też interesujące wystawy. Pod koniec maja br. wybrali się więc do Chęcin uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu. Zwiedzili dwie wystawy multimedialno – mechatroniczne: „Człowiek – niezwykła maszyna”, podejmująca zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka” oraz „Człowiek – trybik w machinie przyrody”, dotycząca zagadnień ekologiczno – przyrodniczych. Uczestniczyli też w warsztatach i pokazach naukowych.

W Kielcach uczniowie spacerowali najpiękniejszą ulicą Sienkiewicza, zorganizowano również quiz z nagrodami rzeczowymi i słodkimi upominkami dla wszystkich uczestników. W nagrodę wszyscy zostali zaproszeni do restauracji Mc Donalds.

– Imprezę dla uczniów zasponsorowała Rada Sołecka Sołectwa Lipie, za co składamy serdeczne podziękowania – napisali do GAZETY uczestnicy.

(az)

fot. PSP Lipie

 

Poprzedni artykułDzień samorządu
Następny artykułPraktyka czyni mistrza!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x