Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Brody 11 czerwca 2019

Naukowa wyprawa

PSP Lipie

Rada Sołecka Lipia zasponsorowała uczniom wycieczkę do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Chęcinach i do Kielc.

Centrum oferuje nowoczesną naukę poprzez zabawę, dając możliwości korzystania z najnowocześniejszego sprzętu interaktywnego i ekspozycji z całego świata. Można tam zobaczyć nie tylko swoje serce, mózg, szkielet, funkcjonowanie układu krążenia, reakcję na bodźce, ale też interesujące wystawy. Pod koniec maja br. wybrali się więc do Chęcin uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu. Zwiedzili dwie wystawy multimedialno – mechatroniczne: „Człowiek – niezwykła maszyna”, podejmująca zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka” oraz „Człowiek – trybik w machinie przyrody”, dotycząca zagadnień ekologiczno – przyrodniczych. Uczestniczyli też w warsztatach i pokazach naukowych.

W Kielcach uczniowie spacerowali najpiękniejszą ulicą Sienkiewicza, zorganizowano również quiz z nagrodami rzeczowymi i słodkimi upominkami dla wszystkich uczestników. W nagrodę wszyscy zostali zaproszeni do restauracji Mc Donalds.

– Imprezę dla uczniów zasponsorowała Rada Sołecka Sołectwa Lipie, za co składamy serdeczne podziękowania – napisali do GAZETY uczestnicy.

(az)

fot. PSP Lipie