Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 11 czerwca 2019

Park Miejski – jak idą prace?

Park w Starachowicach kiedyś zachwycał. Pełno zieleni, drzew, ławeczki, muszla koncertowa. Wraz z upływem lat stał się jednak miejscem, gdzie nawet w dzień strach było chodzić. Ale to się już zmienia!

Park miejski będzie nowoczesny i bezpieczny. Gmina Starachowice pozyskała na jego rewitalizację ponad 12 640 000 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020. Prace ruszyły wiosną br. Majowa aura uniemożliwiła prace pełną parą, mimo tego nie zaprzestano mniejszych robót. Wejście na teren budowy jest zabronione. Pozwolenie uzyskaliśmy od kierownika, Tomasza Stawczyka, który relacjonuje GAZECIE postęp robót.

Kawiarnia parkowa „wyszła” z ziemi

– Obecnie trwa budowa kawiarni. Za chwilę będziemy stawiać mur oporowy oraz zejście w stronę pergoli. Realizowane jest okablowanie i oświetlenie parku, powstaje ścieżka bioróżnorodności oraz „chatka Baby Jagi”, która została rozebrana.

Będzie nowa „Chatka Baby Jagi”

Projekt rewitalizacji Parku Miejskiego zakłada odbudowę muszli koncertowej, parkowej kawiarni, budowę parku linowego, tarasów widokowych, zagospodarowanie cieku wodnego, posadzenie nowych krzewów i ozdobnej roślinności. Zakłada również modernizację głównych alejek i chodników, budowę ścieżki żelaza, zjeżdżalni, montaż stołów do gier i stojaków rowerowych, budowę dog parku, rekonstrukcję wejścia do szybu kopalni Herkules. W parku oprócz ławek, pojawią leżaki. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie, monitoring i punkty sieci Wi-Fi. Inwestycja zakłada także remont odcinka ulicy Chopina.

Majowa pogoda dała się budowniczym we znaki, ale prac nie zaprzestano

(azab)