Strona główna / Informacje sportowe / Cykliści na górskich trasach

Cykliści na górskich trasach

Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich – Peleton LOTTO Poland Bike Marathon – organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawitał do Wąchocka 2 czerwca br.

W Mistrzostwach Wąchocka Szkół Podstawowych w MTB Lotto Poland Bike Marathon udział wzięło ponad 100 kolarzy w tym 34 ze szkół z terenu gminy Wąchock

– Z wielką radością wracamy do Wąchocka. Jego górskie szlaki rowerowe zapierają dech w piersiach. Każdy znajduje  tu coś dla siebie, także amatorzy mocnych wrażeń MTB. Trasa Poland Bike w Wąchocku jest od wielu lat niezwykle ceniona przez kolarskich maratończyków – mówił  Grzegorz Wajs.

Wystartowało około 400 zawodników z całej Polski, a rywalizacja rozegrała się na trzech dystansach: MAX (53 km), MINI (29 km) oraz FAN (10 km). Na trasie FAN dodatkowo odbyły się I Rowerowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Wąchock. Swoje wyścigi Mini Cross mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

Najlepsi cykliści z gminnych szkół z burmistrzem Jarosławem Samelą i organizatorami imprezy

  Kategorię FAN (10 km) chłopców wygrał Michał Gruca z Radzymina, wśród dziewcząt zwyciężyła Marianna Żylik z Warszawy,  natomiast rywalizację MINI kobiet wygrała Justyna Tarnowska, a MINI mężczyzn Rafał Cichocki – oboje z prywatnego klubu kolarskiego, W MAXIE najlepsi byli: Barbara Kleczaj i Arkadiusz Jusiński.

Puchary, statuetki i upominki wręczyli zwycięzcom: Grzegorz Wajs i Jarosław Samela- burmistrz Wąchocka.

fot. MGOK Wąchock, Poland Bike Marathon

(az)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *