18.5 C
Starachowice
wtorek, 7/07/2020
Strona główna Aktualności Koszmarny parking

Koszmarny parking

Stoją tam nie tylko auta mieszkańców, podjeżdżają bowiem samochody zaopatrzenia, bo na parterze bloków są sklepy.

– Nie wyłączają silników i trują okolicznych lokatorów. Są też zagrożeniem pożarowym i już raz do takiego pożaru samochodu doszło- twierdzą: pani Anna i Rozalia.

Zgłosiliśmy problem Straży Miejskiej i – po kontroli wskazanego terenu przez rewirowego –  otrzymaliśmy odpowiedź.

– Zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym, zabronione jest m.in. używanie pojazdu w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska lub nadmiernym hałasem, jak również pozostawianie pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym. Pod pojęciem postoju należy rozumieć „unieruchomienie pojazdu nie wynikające z warunków lub przepisów ruchu drogowego, trwające dłużej niż 1 minutę”. Nie ulega zatem wątpliwości, że dyspozycja przepisu art. 60 ust. 2 pkt 3 ustawy odnosi się do każdej sytuacji, w której pojazd znajduje się na postoju, tzn. nie pozostaje w ruchu z przyczyn niewymuszonych przez przepisy ruchu drogowego. Jeżeli kierujący takim pojazdem, znajdującym się na obszarze zabudowanym, pozostawia pracujący silnik przez czas dłuższy niż 1 minuta, spełnia znamiona wykroczenia określonego w ustawie. Co więcej, w pewnych sytuacjach można przyjąć, że praca nierozgrzanego silnika pojazdu podczas postoju może wiązać się z nadmierną emisją spalin do środowiska, a tym samym może to oznaczać wyczerpanie znamion wykroczenia z art. 60 ust. 2 pkt 2 ustawy – w zakresie parkowania. Rewirowy ustalił właścicieli przedmiotowego terenu oraz przeprowadził kontrolę prawidłowości parkowania pojazdów w zakresie obowiązującego tam oznakowania. By wyeliminować problem zgłaszany przez czytelniczki GAZETY, konieczne jest wprowadzenie dodatkowego oznakowania (zarządcy), które ograniczy ilość pojazdów parkujących, zwłaszcza obok budynków (tereny przy budynkach są własnością wspólnot oraz podmiotów tam umiejscowionych). Natomiast w zakresie prawidłowości parkowania pojazdów na terenie miejskim, będzie prowadził kontrole w trakcie służby patrolowej terenu rewiru – czytamy w piśmie, sygnowanym przez komendanta Straży Miejskiej, Waldemara Jakubowskiego.

(GAM)

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: 4 zachorowania, 16 ozdrowień w regionie. Wśród zakażonych 2 dziewczynki...

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym (7 lipca) komunikacie potwierdziło 257 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x