18.5 C
Starachowice
wtorek, 7/07/2020
Strona główna Aktualności Marek Materek w „15” najlepszych prezydentów

Marek Materek w „15” najlepszych prezydentów

Ranking, opracowano na podstawie ankiet, które wysłano do wszystkich prezydentów miast w kraju. Najlepszą “15” spośród nadesłanych ankiet wybrała specjalna komisja.

– XIV miejsce w rankingu Najlepszych Prezydentów Miast. Serdecznie dziękuję Koleżankom i Kolegom z miast prezydenckich za wyróżnienie! – mówi Prezydent Starachowic Marek Materek – Ranking powstał poprzez głosowanie prezydentów ze wszystkich 107 miast prezydenckich w Polsce. To wyróżnienie dedykuję Wszystkim Mieszkańcom Starachowic i moim współpracownikom. Jestem dumny, że mogę każdego dnia z Wami pracować dla dobra naszego miasta. Dziękuję!

Marek Materek jest jednym z najmłodszych polskich polityków – prezydentem miasta został wybrany w wieku 25 lat. Udowodnił, że brak doświadczenia to też może być atut. Od wielu lat kreuje i wprowadza pozytywne zmiany w mieście. Jest urodzonym wizjonerem z pasją do społecznego działania, którą skutecznie zaraża innych. Inicjator wprowadzenia w Starachowicach: Budżetu Obywatelskiego i Starachowickiej Karty Seniora oraz Programu Inicjatyw Lokalnych Starachowickich Podwórek.

Wspólnie z zespołem pracowników Urzędu Miejskiego pozyskuje dla miasta rekordowe w historii środki unijne i fundusze ministerialne. „Rewitalizacja – Lepsze życie w Starachowicach mieście, które znalazło pomysł na siebie” (wartość projektu to ponad 37 mln zł), „Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego ” (wartość projektu to ponad 34 mln zł), to tylko dwa przykłady spośród 18 dużych projektów, które całkowicie odmienią estetykę oraz wizerunek Starachowic.

Podczas kadencji najmłodszego prezydenta w kraju w Starachowicach powstały nowe drogi, co dotychczas było dużym problemem mieszkańców, kolejne placówki oświatowe przeszły termomodernizację, powstały nowoczesne obiekty sportowe oraz miejsca aktywnego wypoczynku w plenerze. Z myślą o najmłodszych w szkołach stworzono nowoczesne pracownie informatyczne i matematyczno – przyrodnicze. Obecnie trwa realizacja dwóch, dużych przedsięwzięć inwestycyjnych tj; modernizacja Centrum Strzelectwa Sportowego „Świt” oraz rewitalizacja Parku Miejskiego.

Podczas wyborów w 2018 roku Marek Materek został wybrany ponowie na stanowisko Prezydenta Miasta Starachowice w I turze, zdobywając blisko 85% głosów.

NAJLEPSZA „15” w rankingu Newsweeka

1. Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska

2. Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli

3. Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia

4. Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic

5. Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia

6. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa

7. Roman Szełemej, prezydent Świnoujścia

8. Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy

9. Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi

10. Paweł Silbert, prezydent Jaworzna

11. Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni

12. Piotr Przytocki, prezydent Krosna

13. Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego

14. Marek Materek, prezydent Starachowic

15. Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku

 

fot. UM Starachowice

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: 4 zachorowania, 16 ozdrowień w regionie. Wśród zakażonych 2 dziewczynki...

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym (7 lipca) komunikacie potwierdziło 257 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x