Strona główna / Aktualności / Makabryczne znalezisko w Dziurowie

Makabryczne znalezisko w Dziurowie

Szokującą informację przekazał w minioną sobotę (22 czerwca ok. godz. 17.00) funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji mieszkaniec naszego miasta. O znalezisku powiadomiona została Prokuratura Rejonowa w Starachowicach, a także biegły z zakresu patomorfologii. Wezwano też strażaków.

– Z informacji, jaką otrzymaliśmy od dyżurnego policji wynikało, że w rzece Kamiennej, w rejonie ul. Nad Kamienną w Dziurowie, pływa ludzka noga. Zwrócił się do nas o zadysponowanie strażaków ze specjalistycznym sprzętem i łodzią – dowiedzieliśmy się od mł. bryg. Marcina Nygi, oficera prasowego KP PSP.

Akcja poszukiwawcza trwała do późnych godzin w sobotę i w niedzielę do godziny 13.30. Specjalistyczna grupa ratownictwa wodno – nurkowego spenetrowała 200 m rzeki powyżej miejsca znaleziska i pół kilometra niżej, aż do zalewu Brody. Wyłowiono drugą nogę, a poszukiwania pozostałych części ciała będą kontynuowane. Jest podejrzenie, że zostało rozczłonkowane i utopione.

Trwa ustalanie, kim jest zmarła osoba oraz okoliczności, w jakich zwłoki znalazły się w wodzie. Policja ma przypuszczenia, że szczątki mogą należeć do zaginionego mieszkańca powiatu starachowickiego. Nie ujawnia jednak, o kogo chodzi.

– Śledczy prowadzą czynności mające na celu identyfikację osoby na podstawie zebranych śladów i przeprowadzonych oględzin – powiedział GAZECIE st. sierż. Paweł Kusiak, rzecznik KPP Starachowice.

(azaba)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *