Strona główna / Bezpieczeństwo / Oskarżone o zabójstwo noworodka?

Oskarżone o zabójstwo noworodka?

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach zakończyła śledztwo prowadzone przeciwko 38 – letniej matce i 59 – letniej babce nowo narodzonego chłopczyka, podejrzanym o zabójstwo z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Doszło do tego w nocy z 15 na 16 stycznia br. w Osinach. Na numer alarmowy wpłynęło wówczas zgłoszenie o tym, że 38 -latka urodziła w domu dziecko. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, kobieta już była przetransportowana do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili zgon noworodka. Sekcja zwłok wykazała, że chłopiec urodził się żywy, a potem został zamordowany. Policjanci zatrzymali 38-letnią matkę chłopca oraz jego 59-letnią babkę. Obie zostały aresztowane.

Materiał dowodowy, na który składają się m.in. wyniki sekcji zwłok, dokumentacja medyczna, opinie biegłych, zeznania świadków oraz wyniki oględzin, pozwoliły na ustalenie, że 38 – latka wraz ze swoją matką tuż po porodzie pozbawiły go życia. W toku prowadzonego śledztwa, obie podejrzane nie przyznały się do popełnienia zarzucanego im czynu.

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach postawiła Katarzynie K. zarzut zamordowania dziecka. Mimo iż biegli orzekli, że w chwili popełnienia czynu matka dziecka była częściowo niepoczytalna, grozi jej i babce noworodka nawet kara dożywotniego więzienia. Proces toczyć się będzie przed Sądem Okręgowym w Kielcach.

(azaba)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *