22.2 C
Starachowice
poniedziałek, 6/07/2020
Strona główna Bezpieczeństwo Zostali bez dachu nad głową

Zostali bez dachu nad głową

Wezwani na pomoc strażacy z PSP w Starachowicach i ochotnicy z OSP z okolicznych gmin zastali rozwinięty pożar konstrukcji dachu oraz poddasza trzykondygnacyjnego budynku. Spadające elementy drewnianego stropu powodowały rozprzestrzenianie się pożaru na część mieszkalną budynku znajdującą się na piętrze użytkowaną przez właścicieli obiektu. Na parterze budynku mieści się agencja reklamowa. Właściciele z budynku ewakuowali się sami, na szczęście, nic złego im się nie stało.

Działania zastępów Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych polegały na podaniu prądów wody przez roty wprowadzone do wnętrza budynku, a także z drabiny mechanicznej na palącą się konstrukcję dachu. Strażacy musieli przeprowadzić rozbiórkę konstrukcji dachu w celu uzyskaniu dostępu do ukrytych źródeł ognia. Jednocześnie prowadzono działania mające na celu ratowanie mienia z części usługowej obiektu. Z pomieszczenia na piętrze strażacy wynieśli butlę propan – butan. Po ugaszeniu ognia, budynek został skontrolowany przy użyciu kamery termowizyjnej celem stwierdzenia występowania zarzewi ognia oraz podwyższonej temperatury elementów konstrukcji. Za pomocą plandek zabezpieczono budynek przed wpływem warunków atmosferycznych. Przybyły na miejsce Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego podjął decyzję o tymczasowym wyłączeniu budynku z użytkowania.

Ogień gasiło 62 strażaków z PSP w Starachowicach i OSP z okolicznych gmin

W akcji trwającej ponad 10 godzin, z czego aż dwie trwało gaszenie ognia, brało udział 21 zastępów – 62 strażaków z PSP i OSP. Przyczyny pożaru wyjaśnia grupa dochodzeniowo – śledcza KPP.

Znajomi i przyjaciele poszkodowanej rodziny zainicjowali zbiórkę pieniędzy.

–  Strych i część mieszkalna zostały całkowicie zniszczone, a znajdujące się na parterze firmowe pomieszczenia i maszyny zalane. Wierzymy jednak, że życie wróci do normy. Nie pozostaje nic innego jak zakasać rękawy i brać się do działania. Zorganizowane zostało tymczasowe biuro i miejsce pracy, firma działa dalej. Nie tracimy nadziei – czytamy w apelu o pomoc na portalu: pomagam.pl

–  Potrzebne jest dosłownie wszystko, zaczynając od materiałów budowlanych, przez sprzęt AGD, a kończąc na przedmiotach codziennego użytku. Priorytet stanowi odbudowa dachu, by pogoda nie zniszczyła tego co pozostało. Przydatne będą elementy konstrukcji. Każda pomoc jest mile widziana – piszą podając też nr kontaktowe: 726-465-198 lub 728-218-316.

(azab)

 

Poprzedni artykułOskarżone o zabójstwo noworodka?
Następny artykułNasz telefon
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: coraz więcej wyzdrowień w regionie

Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym (5 lipca) komunikacie potwierdziło 231 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x