Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 25 czerwca 2019

Dni kariery i forum współpracy z firmami

W ZSZ nr 2

Promowanie kształcenia zawodowego i współpracę z przedsiębiorstwami poszukującymi wykwalifikowanych pracowników miało na celu spotkanie, które odbyło się w Zespole Szkól Zawodowych nr 2.

Zorganizowane w ramach projektu „Kształcimy specjalistów rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic” wraz z Akademią Przedsiębiorczości i Specjalną Strefa Ekonomiczną spotkanie potwierdza, że kształcenie zawodowe w Polsce wraca jako priorytet. Na liście deficytowych zawodów znalazły się: technik elektryk, technik mechatronik, technik logistyk i technik spedytor.

Firmy zachęcały licznie przybyłą młodzież do brania udziału w szerokiej ofercie stażów i szkoleń. Także zatrudnienia u znanych przedsiębiorców działających na terenie Starachowic takich jak: Silvan-Logistics, Cerrad, Animex, Brico Marche, które objęły ZSZ nr 2 swoimi patronatem.

Młodzież poprzez praktyki w znanych firmach zdobywa cenne kwalifikacje i ma możliwość zaprezentowania się pracodawcom, by zapewnić sobie przyszłe miejsce pracy. Zapoznała się również ze ścieżkami kariery i kompetencjami potrzebnymi do zdobycia wymarzonego zawodu.

(gem)