Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 25 czerwca 2019

„Miłość na ekranie”

III Tydzień Kultury Filmowej

Tydzień Kultury Filmowej w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Starachowicach przyciągnął kinomanów.


Nowością w tegorocznym III Tygodniu Kultury Filmowej był Festiwal Filmowy zorganizowany w Starachowickim Centrum Kultury. Uczniowie mogli bezpłatnie obejrzeć dwa czarno – białe klasyki kina: „Brzdąc” i „Starsza pani znika” oraz wielokrotnie nagradzaną nowość, film pt. „Kafarnaum”. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród tegorocznych maturzystów, cieszyły się prelekcje i prezentacje multimedialne przygotowane przez uczestników Kursu Filmoteki Szkolnej i Olimpiady Wiedzy o Filmie: Julię Linek, Daniela Nowarę z kl 3 brt, którzy analizowali i interpretowali lekturę, film i plakaty do „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego oraz Faustynę Sitek i Magdalenę Szczygieł z kl 1 rt, które zaprezentowały „Makbeta” Williama Szekspira. Patrycja Linek, Wiktoria Binkowska, Aleksandra Zielińska i Dagmara Łyżwińska z kl 2 brt przedstawiły natomiast prezentację nt. III cz.”Dziadów” Adama Mickiewicza, kładąc nacisk na interpretację plakatu filmowego i teatralnego

Tegorocznemu Tygodniowi Kultury Filmowej przyświecało hasło „Miłość na ekranie”. Szkoła „na Maja” na kilka dni zamieniła się w galerię kinową. Została udekorowana pracami uczniów oraz kolorowymi plakatami filmowymi. Na tablicach informacyjnych pojawiły się ciekawostki z życia i twórczości  reżyserów i aktorów. W uroczystym podsumowaniu III Tygodnia Kultury Filmowej wręczono nagrody, dyplomy i podziękowania. Obecna była dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury Aneta Kordasiewicz oraz animator kultury z SC Michał Pajek. Nagrody wręczyła dyrektor szkoły Grażyna Małecka, która podkreśliła pracę, zaangażowanie i kreatywność uczniów i nauczycieli realizujących swoje pasje i zainteresowania: artystyczne i humanistyczne.

(mac)

fot. ZSZ nr 2