Strona główna / Informacje sportowe / Szerzawski bieg malowniczymi trasami

Szerzawski bieg malowniczymi trasami

Uczestnicy rywalizowali w 12 kategoriach, a bieg główny rozegrano na dystansie 6000 m. Do zdobycia były puchary Marka Wojtasa – wójta gminy Pawłów, Tomasza Ziewca – radnego Rady Gminy w Pawłowie oraz Izabeli Wrony – prezesa Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus. Nagrody ufundowała też spółka Farma Wiatrowa.

Biegacze z klas 0 – II wystartowali na dystansie 300 m. Wśród dziewcząt pierwsze trzy miejsca zajęły zawodniczki Juventy Kobex: Anna Jędrzejewska, Daria Kułaga i Zuzanna Wrona, a w grupie chłopców wygrał Max Dziułka – LKB Rudnik, wyprzedzając Wiktora Szwugra – Szerzawy i Adama Skorupę – Rzepin. Uczniowie klas III – IV mierzyli się z trasą 500 m. Najlepiej poradziła sobie Zuzanna Pocheć – LKB Rudnik, II miejsce zajęła Amelia Borkowska – LKB Rudnik, III – Wiktoria Smalec – Juventa Kobex, a wśród chłopców miejsca na podium zajęli biegacze LKB Rudnik: Jakub Potrzeszcz, Piotr Węgrzyn i Michał Potrzeszcz. Na  trasie 800 m rywalizowali zawodnicy z klas V – VI. Dwa pierwsze miejsca przypadły zawodniczkom Juventy Kobex: Noemi Basa zajęła I, Anna Szwajda – II miejsce, na trzecim bieg ukończyła Patrycja Rejkowicz z Rzepina Drugiego, a Patryk Pożoga z Krajkowa wygrał bieg chłopców, wyprzedzając Mikołaja Sikorę z Radkowic i Bartosza Rybińskiego z Proszowic (Run Rybka Run).

Gimnazjaliści (klasy VII – VIII) mieli do pokonania 1500 m. Wygrała Weronika Wojnar – Juventa Kobex, przed klubowymi koleżankami: Mają Peryt i Zuzanną Dudzic, w grupie uczniów prym wiódł Szymon Rejkowicz – SKS Star Starachowice, II miejsce zajął Mikołaj Pawloś z LKB Rudnik, a III Dawid Jarosz z Krajkowa. W kategorii szkół średnich, dystans 1800 m wygrali zajmując kolejne miejsca: Aleksandra Niziołek – STS Skarżysko, Monika Kardaś – Juventa Kobex i Katarzyna Brzózka – Czarnecki Run Team, a w grupie chłopców  Bartosz Potrzeszcz – LKB Rudnik Kacper Zychowicz – Juventa Kobex i Kacper Gałek z Łomna.

Metę biegu głównego na dystansie 6000 m jako pierwsza przekroczyła w kategorii kobiet Iwona Kulik z Jawora, tuż za nią była Anna Latała z Szerzaw i Agnieszka Matysek z LKB Rudnik, a w grupie mężczyzn wygrał Sylwester Lepiarz – LKB Rudnik, drugi był Dawid Kubiec – Juventa Kobex, a trzeci Damian Kutera – Czarnecki Run Team.

Towarzyszący imprezie Marsz Nordic Walking (dystans 6000 m) wygrała Ilona Górczyńska z Ostrowca Świętokrzyskiego, przed Beatą Chmiel z Bilczy, Stellą Górczyńską z Ostrowca Świętokrzyskiego, natomiast męską rywalizację wygrał Czesław Skobel – Szakal.

Impreza zgromadziła na starcie pod\nad dwustu uczestników a patronat honorowy objął Tadeusz Pęczek – Honorowy Konsul Republiki Finlandii w Kielcach.