Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 26 czerwca 2019

Firma Raben przeniosła się do Kielc

Ze starachowickiej mapy gospodarczej zniknęła firma Raben Logistics Polska świadcząca usługi transportowe i przeładunkowe. Na początku tego miesiąca (7 czerwca br.) oficjalnie swój oddział otworzyła w Kielcach.

Na stronie firmy, o powodach przenosin do stolicy województwa świętokrzyskiego, mówi Adam Grzegolec, kierownik Oddziału Raben Logistics Polska w Kielcach.

–  Oddział w Kielcach powstał w odpowiedzi na rosnące potrzeby naszych klientów. Lokalizacja w Starachowicach, choć żegnana przez nas z sentymentem, nie spełniała już wszystkich wymagań naszych usługobiorców. Stąd też ważna była infrastruktura dostosowana do naszych potrzeb – czytamy.

W nowym obiekcie o powierzchni 5 000 m kw., firma jest w stanie obsłużyć 1200 przesyłek oraz odebrać, przeładować i dostarczyć ok. 2500 palet dziennie. Dodatkowo w nowej lokalizacji mieści się budynek biurowy o powierzchni użytkowej 900 m kw. oraz parking dla 35 samochodów osobowych i 41 pojazdów ciężarowych. Łączne zatrudnienie w Kielcach to obecnie ponad 40 osób w biurze i magazynie, oddział współpracuje z ok. 80 kierowcami.

(azab)

fot. polska.raben-group.com