Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 28 czerwca 2019

Sołtysi zawitają do Wąchocka

W najbliższy weekend, 29 i 30 czerwca w Wąchocku spotkają się sołtysi podczas 25. Zjazdu Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej i 23. Krajowego Turnieju Sołtysów. Podczas wydarzenia poznamy “Sołtysa Roku” oraz wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia. Imprezę honorowym patronatem objął marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Podczas XXV Zjazdu Sołtysów, który zainaugurowany zostanie w sobotę o godzinie 10, wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia dla laureatów konkursu „Sołtys Roku Województwa Świętokrzyskiego”. Puchary dla sołtysów ufundował marszałek województwa świętokrzyskiego. Ocenie podlegały m.in. ich osiągnięcia poprawiające infrastrukturę sołectwa i gminy, działania integracyjne na rzecz lokalnej społeczności oraz przynależność do innych organizacji czy rezultaty działalności społecznej. W zjeździe jest spodziewany udział około 300 sołtysów z naszego regionu oraz kilkudziesięciu z Polski. Zaplanowano również paradę gmin i sołectw.

Zarówno w sobotę jak i niedzielę sołtysi rywalizować będą podczas 23. Krajowego Turnieju Sołtysów w licznych konkurencjach, takich jak: maraton wąchocki na spostrzegawczość, test ze znajomości bezpiecznej pracy w rolnictwie, przejście wierzchem przez płoty, poranne rozgrzeszenie u Cystersów, zwijanie asfaltu na noc, mała matura sołtysa, toczenie koła do wygódki.

Źródło: Sejmik Kielce