Strona główna / Wieści z gmin / Mirzec / Czy powiat starachowicki powiększy swoje granice?

Czy powiat starachowicki powiększy swoje granice?

Konsultacje społeczne w sprawie przyłączenia do sołectwa Tychów Nowy kilku działek należących obecnie do sołectwa Seredzice (gm. Iłża, powiat radomski, województwo mazowieckie) odbyły się w miniony wtorek, 25 czerwca br. Udział w nich wzięło 105 mieszkańców Tychowa Nowego na 769 osób uprawnionych do głosowania. Mieszkańcy otrzymali ankiety, które po wypełnieniu trafiły do komisji skrutacyjnej. Za zmianą granic sołectwa byli wszyscy obecni na zebraniu.

W konsultacjach udział wzięło 105 mieszkańców Tychowa Nowego na 769 osób uprawnionych do głosowania

Z pomysłem przyłączenia się do gminy Mirzec wyszli mieszkańcy bloku koło ujęcia wody „Trębowiec”, dla których miejsce zamieszkania powoduje utrudnienia w załatwianiu spraw urzędowych czy wizyt w przychodniach. Zyskał on poparcie Gminy Mirzec oraz Lasów Państwowych. Teraz ma także poparcie mieszkańców Tychowa Nowego.

To początek długiej procedury. Kolejne czynności przewidują podjęcie uchwał przez Rady Gmin w Mircu i Iłży, zaciągnięcie opinii Rad Powiatów starachowickiego i radomskiego, sejmików województw świętokrzyskiego i mazowieckiego, wojewody mazowieckiego i świętokrzyskiego. Ostateczną decyzję o zmianach granic podejmuje w formie rozporządzenia Rada Ministrów.

(azab)

fot. UG Mirzec

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *