Strona główna / Wieści z gmin / Mirzec / Gimnazjum zakończyło działalność

Gimnazjum zakończyło działalność

Wójt gminy Mirzec, Mirosław Seweryn podziękował za wieloletnią pracę wszystkim nauczycielom, którzy przez lata tworzyli kadrę Gimnazjum Publicznego w Mircu. Życzył im również wakacyjnego odpoczynku oraz pomyślnych kontynuacji karier poza strukturami gimnazjum. Pedagodzy, którzy pracowali przez te wszystkie lata w gimnazjum, otrzymali z rąk wójta symboliczne kwiaty.

Gimnazjum Publiczne w Mircu działało 20 lat i wykształciło ponad 2000 absolwentów. W placówce uczyło ponad 50 nauczycieli, pracowało też 15 pracowników obsługi. W ciągu 20 lat w szkole było 4 dyrektorów i 4 wicedyrektorów.

Mirzecka szkoła to nowoczesny, bardzo dobrze wyposażony budynek wraz z halą sportową. Pierwszy rocznik zaczął tam naukę we wrześniu 1999 roku, a dyrektorem wówczas został Marian Pietrkiewicz. W latach od 2001 do 2010 miało po 15 oddziałów, a w 2003 roku utworzono tam oddziały integracyjne. W 2005 roku do użytku oddana została nowoczesna hala sportowa, a szkoła zyskała imię Jadwigi i Józefa Prendowskich. Od 2007 roku dla uczniów prowadzone było doradztwo zawodowe finansowane z budżetu gminy.

W 2017 roku oddziały gimnazjalne zostały włączone do struktur Szkoły Podstawowej w Mircu. 19 czerwca 2019 roku historia mirzeckiego gimnazjum dobiegła końca.

(azab)

fot. UG Mirzec

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *